Презентація авторського проекту Вальтера Кошмала

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

25 вересня о 14.00 у Головному корпусі Університету (ауд. 205) відбудеться презентація авторського проекту

ВАЛЬТЕРА КОШМАЛА
«ТАРАС ШЕВЧЕНКО: ЗАБУТИЙ ПОЕТ-ІКОНА УКРАЇНЕЦЬ»

Вальтер Кошмал – відомий німецький славіст, літературознавець і культуролог, професор, завідувач кафедри історії слов'янської літератури, голова освітнього центру «ЄВРОПЕУМ», де здійснюється підготовка магістрів за програмою «східно-західні студії» Регенбурзького університету.

У презентованій монографії вченого досліджується феномен Тараса Шевченка, якого автор називає символом українського народу. Простежуються витоки унікальності постаті митця та його творчості, причини їх повсякчасної значимості у житті української нації. З’ясовуються особливості сприйняття феномену Т. Шевченка світовою спільнотою – як науковцями, так і пересічними читачами. Акцентовано увагу на вивченні мовного аспекту творів митця, зокрема,аналізуються причини використання російської мови, свідомого вибору української, зокрема її усних діалектів із їх подальшим синкретизмом.

У презентації беруть участь: проректор з міжнародних зв’язків КНУ імені Тараса Шевченка проф. П. О. Бех, директор Інституту філології проф. Г.Ф. Семенюк, директор Інституту літератури НАН України акад. М.Г. Жулинський, директор Національного музею Тараса Шевченка Д. В. Стус, завідувач кафедри історії української літератури і шевченкознавства проф. О.М. Сліпушко, проф. І.В. Сойко, шевченкознавці Університету й Інституту літератури НАН України, студенти Інституту філології.