Кафедрі історії української літератури і шевченкознавства – 15 років

Кафедра історії української літератури і шевченкознавства -

• це шлях до майбутнього через досвід минулого;
  • це пізнання розмаїття динаміки і трансформації образу, жанру, поетики в літературі, мистецтві, історико-культурному розвитку;
  • це традиційне, нове і новітнє, всебічне і мікротекстуальне прочитання макрогалактики “Тарас Шевченко”;
  • це спроба осягнення сутності витоків літератури як визначальних форм ментальності;
  • це постійний пошук невідомого у відомому, незвичного у звичному, нетрадиційного у традиційному.

Для довідки: Праджерелом кафедри історії української літератури і шевченкознавства Київського університету є кафедра російської словесності, історико-філологічного відділення, очолювана Михайлом Максимовичем (1834). 1918 року на філологічному факультеті створюється кафедра української літератури.
Кафедра історії української літератури і шевченкознавства розпочала свою діяльність 2 липня 1999 року.
Завідувач кафедри доктор філологічних наук, професор Сліпушко Оксана Миколаївна

Більше про кафедру

19–24 вересня 2019 року Кафедра історії української літератури і шевченкознавства Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка запрошує на цикл заходів з нагоди 15-річчя від дня заснування.
У програмі:
  • Відкриття виставки малярських робіт професора Людмили Задорожної і професора Григорія Штоня (19 вересня 13.00);
  • Презентація наукових, навчально-методичних та художніх видань кафедри історії української літератури і шевченкознавства (22 вересня 13.00);
  • «Класики сьогодні» - студентське ток-шоу/круглий стіл/практикум (23 вересня 13.00);
  • Зустріч з аспірантами, докторантами та випускниками кафедри (24 вересня 11.00); Фото-сушка «Кафедра шевченкознавства крізь об’єктив» (24 вересня 12.30);
  • Круглий стіл «Сучасна історія української літератури: традиції та інновації» (24 вересня 13.00).

Детальніша програма – за посиланням
Заходи будуть відбуватися в Залі мистецтв Інституту філології, ауд. 63 та на кафедрі історії української літератури і шевченкознавства (ауд. 78)
Контактна особа Галина Усатенко Galyna.usatenko@gmail.com