«Кожна фотографія тут – шедевр»

19 червня в Інституті філології відбулася фотосушка «Я люблю ІФ!». Це перший захід у новоствореному скверику, що з’явився на розі вул. Терещенківської та бульв. Т.Шевченка. Нагадаємо, що офіційне відкриття цієї зеленої зони для студенів-філологів відбулося трьома днями раніше, 20 червня, за участі ректора Київського університету акад. Леоніда Губерського, директора Інституту філології проф. Григорія Семенюка, його заступників, викладачів і студентів інституту.

Ініціатором прем’єрної фотовиставки, яка відбулася у популярному артформаті «сушки» світлин, став аспірант кафедри сучасної української літератури Володимир Мукан. Організовувати виставку допоміг прес-центр і студентський профком інституту, зокрема його голова – Оксана Березяк.

На заході представили близько 300 фоторобіт організаторів виставки та студентів, які відгукнулися на оголошення про неї. Тема фотосушки – «Я люблю ІФ» – мала на меті показати різноманіття життя студентів і викладачів великої філологічної родини, яку об’єднав Інститут філології. Уважний глядач, як колекціонер вражень, міг легко скласти цілісне уявлення про багатобарв’я студентського навчання й дозвілля – про це говорили фотографії, зроблені на заняттях, перервах, у кафетерії, до і після сесії, в гуртожитку, на практиці, під час свят. На світлини потрапили й викладачі інституту, при чому нерідко захоплені у незвичних ситуаціях – під час танців на святах, позуючи для випускних альбомів, виголошуючи полум’яні промови та ін.

Не зважаючи на сесійний період, сушку відвідало чимало студентів і викладачів. Крім власне фотографій, багатьох зацікавили й оригінальні підписи під ними, які нерідко допомагали збагнути прихований зміст світлини. Багато усмішок, спогадів, коментарів і слів подяки – це все отримали в нагороду організатори виставки. Серед найяскрвіших вражень відвідувачів:

«Кожна фотографія тут – шедевр»

«Знайшов багато знайомих облич студентів, проте не на парах, як зазвичай, а в гуртожитках. Ніколи не бачив їх з такого боку»

Анатолій Мойсієнко, завідувач кафедри сучасної української мови

«Тут відображено життя інституту в усіх барвах життя»

Галина Стрельчук, викладач кафедри історії української мови та стилістики

«Виставка світлин у такому форматі має неодмінно стати хорошою традицією»

Володимир Підвойний, завідувач кафедри тюркології

«Подібні заходи надихають на творчу працю заради рідного інституту, спонукають задуматися, що він нам дав і як йому віддячити хоча б частково!»

Вікторія Савчук, 4 курс, спеціальність «фольклористика»
Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов, Володимир Мукан