Запрошуємо на виставку кримськотатарського мистецтва

4 червня 2014 року Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують на виставку творів кримськотатарського мистецтва, присвяченої 70-річчю депортації кримськотатарського народу (бульв. Шевченка, 14, Мистецька галерея (ауд. 63)).

Автори робіт – учасники творчого об’єднання «Чатир-Даг» проекту «Кримський стиль», керівником якого є кримськотатарський художник-мистецтвознавець Мамут Чурлу.

В експозиції представлені твори:
КЕРАМІКА: РУСТЕМ СКІБІН – народний майстер;
ШОВК, ГАРЯЧИЙ БАТІК: ЕЛЬМІРА СЕІТ-АМЕТОВА – член Спілки художників України;
КИЛИМИ: МАМУТ ЧУРЛУ – член Спілки художників України;
САБРІЄ ЕЮПОВА – народний майстер;
ГРАФІКА: АМЕТ СЕІТ-АМЕТОВ – член Спілки художників України;
ЧЕКАНКА: АСАН ГАЛІМОВ – народний майстер.

Експонати виставки люб’язно надані працівниками посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та іншими приватними колекціонерами. Виставка стала можливою завдяки партнерам та кураторам: Земляцтву кримських татар міста Києва, Центру фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

Любов до своєї землі чітко простежується в роботах кримськотатарських майстрів. Предмети мистецтва, сповнені художньої гармонії й естетики, унікального поєднання витонченості, делікатності і елегантності. Вони вже не одне сторіччя викликають захоплення у естетів всього світу. Твори корінних промислів Криму стали об’єктом захоплення багатьох колекціонерів та прикрашають світові збірки.

Виставка діятиме з 4 червня по 1 липня 2014 року.

Фото:Валерій Попов
Центр фольклору та етнографії Інституту філологія