Болгаристи святкують

23 травня в Інституті філології відбулося святкування Дня слов’янської писемності та культури, а також першої річниці відкриття Центру болгарської мови, літератури, історії та культури в Інституті. В урочистостях взяли участь Радник з питань освіти та науки Посольства Республіки Болгарія в Україні пан Петар Танєв, доц. д-р Антоанета Джельова (Пловдивський університет імені Паїсія Хілендарського), болгарський лектор доц. д-р Маріета Іванова-Гіргінова, а також співробітники Центру болгарської мови, літератури, історії та культури, студенти і викладачі кафедри слов’янської філології.

У рамках заходу відбулася захоплююча лекція Антоанети Джельової на тему «Преписите и преправките на «История славянобългарска» на Паисий Хилендарски и културноидентификационите модели на XVIII – XXI в.» («Переписування та перепрацювання ″Історії слов’яноболгарської″ Паїсія Хилендарськогота та культурно-ідентифікаційні моделі ХVІІІ–ХХІ ст.). Доц. Джельова також подарувала Центру болгаристики унікальне видання другої Харитонової редакції «Історії слов’яноболгарської» (Чирпан, 1831). З нагоди свята Центр болгаристики отримав вітальні адреси від Інституту літератури Болгарської академії наук та Болгарського центру Мелітопольського державного університету. Серед інших подарунків Центру – ікона святих солунських братів.

Ще однією подією свята стала художньо-музична програма, яку влаштували студенти-болгаристи. Разом із гостями вони заспівали гімн Кирилу та Мефодію та поставили виставу за мотивами «Слова похвального Кирилові» Климента Охридського болгарською мовою. Студенти старших курсів зачитали уривки зі своїх творів, що подавалися на оголошений Посольством Болгарії в Україні конкурс, присвячений слов’янським першовчителям.

Захід пройшов у дуже дружній і доброзичливій атмосфері.

Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов