«Сліпуче слово складає силуети спогадів…»

У День перепоховання Тараса Шевченка спеціальність «Літературна творчість» започаткувала традицію поетичних читань. Оновлений дворик Інституту філології став чудовим місцем зустрічі випускників і студентів літературного відділення.

Звучала музика. Лунали вірші.

Своїми творчими доробками ділилися студенти – від першокурсників до магістрантів, чергуючись з випускниками, серед яких уже є члени Спілки письменників, кандидати філологічних наук.

У дворику можна було почути поезії творчо різногранної постаті в сучасному літературному процесі Анни Малігон, прозові уривки лауреатки багатьох конкурсів Марини Єщенко, перекладача з французької В’ячеслава Митроги, вишукані переспіви і сонети Олени Бросаліної, переклади з чеської талановитої Ірини Забіяки.

артісні тексти пропонували і студенти. Це і тендітна Олеся Заліско (1 курс), і творець влучного слова Ніна Келлє (1 курс), креативна Іоланна Тимочко (5 курс) і романтичний Василь Соловій (6 курс), артистична Яніна Дияк (4 курс) і натхненний Ігор Астапенко (5 курс) та багато інших, не менш здібних студентів.

Атмосферу доповнював музичний фон, який створювала талановита Єлизавета Жарікова, студентка 2 курсу магістратури. Вона виконала декілька власних пісень і віршів з неповторними звуковими образами.

Близько 30-ти виступаючих мали змогу поділитися своїми творчими доробками на поетичній зустрічі в зелених стінах Університету Шевченка.

Випускники «літературної творчості» різних років почули теплі слова і щирі побажання від викладачів рідної кафедри та директора Музею Тараса Шевченка Дмитра Стуса. Своєрідний поетичний марафон завершився піснею у виконанні професора кафедри теорії літератури, компаративістики та літературної творчості Анатолія Ткаченка.

Карина Дорошенко
Фото: Надія Гаврилюк, кафедра теорії літератури, компаративістики та літературної творчості