Національний фінал Міжнародних молодіжних дебатів

16 травня в Інституті філології відбувся національний фінал Міжнародних молодіжних дебатів Jugend debattiert international. Це німецькомовний шкільний проект, який реалізовується у восьми країнах Центральної та Східної Європи: Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Угорщині, Росії, Чехії та Україні. Проект організовано за підтримки Ґете-Інституту, Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє», Благодійного фонду «Герті» та Центрального відомства з питань освіти за кордоном.

Міжнародні молодіжні дебати нині – єдиний міжнародний конкурс промовців, що проводиться для школярів німецькою мовою. Він сприяє тому, щоб молодь із Центральної та Східної Європи могла вміло і переконливо представляти свої погляди та свою точку зору, та збільшує роль німецької мови як засобу для ведення дискусії. Завдяки розвитку здатності дискурсу конкурс, представлений у такому форматі, робить значний внесок у розвиток розуміння демократії. За рахунок формування політично-соціальних компетенцій та розвитку здатності ведення бесіди та вирішення конфліктів проект сприяє становленню міжнародної молодіжної еліти та майбутніх суб’єктів права прийняття рішення. Предметом конкурсу є дебати німецькою мовою на теми шкільного життя, основних і людських прав, історії (особливо що стосується ліквідації історичної несправедливості) та Європи.

Проект призначений для учнів 10-11 класів з мовним рівнем В2 та вище згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти.

Національний фінал конкурсу 2014 року відбувся в Києві. Приймав «найкращих із найкращих» Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Перед початком змагань слово взяв директор закладу – проф. Григорій Семенюк. Він зазначив, що вибір місця для проведення нинішньої урочистої події є не випадковим, адже Інститут філології найбільшим гуманітарним підрозділом Університету, в ньому вивчається понад 30 мов. Директор також наголосив, що одне з найпочесніших місць серед цього різноманіття мов посідає саме німецька. Минулого року конкурс на спеціальність «німецька мова і література» сягав 20 осіб на місце. Насамкінець Григорій Фокович побажав успіху, кмітливості й натхнення учасникам дебатів і назвав школярів цвітом нації, надією України, «адже хто як не молодь відчуває ті зміни, які відбуваються в Україні, Європі, світі».

Цьогорічна тема дебатів - "Чи повинні українські міліціонери мати ідентифікаційні знаки?"

Переможцем дебатів й представником від України на цьогорічних Міжнародних молодіжних дебатах, що триватимуть упродовж 13-18 жовтня у Варшаві, стали учениця школи № 14 м. Київ Сабіна Гулієван та учениця школи № 28 м. Львів Данієла Раданович.

Анна Мукан,
фото: Валерій Попов