Сидоржевський - без компромісу

"Публіцисти, особливо молоді, зараз називаються блогерами. Вони ігнорують класику жанру"

14 березня 2012 року в Інституті філології відбулася зустріч із головою Київської організації Національної спілки письменників України, головним редактором "Української літературної газети" Михайлом Олексійовичем Сидоржевським.

Попри короткий час свого існування (2 роки) і проблеми з фінансуванням періодичне видання стрімко завойовує читацьку аудиторію. Головний редактор твердо переконаний у правильності принципів, за якими живе газета. Він стверджує, що "Українська літературна газета" відсторонена від політики ("Для людини мислячої політика – брудна справа") і займається винятково художньою літературою та літературною критикою. Особистих симпатій до авторів не виявляє, керуючись професійною етикою. Єдиний критерій відбору матеріалів до друку – майстерність написання і належне мовне оформлення. Світ можуть побачити і твори пікантної тематики, лише б написано було літературною мовою.

Михайло Олексійович коротко розповів про власні здобутки й невдачі до заснування "Української літературної газети", тому одразу стало зрозумілим, що нинішній свій проект він високо цінує і всіляко оберігає від "попси". Популяризувати нікого не збирається; Жадана з Андруховичем друкувати не буде. Безкомпромісна концепція пана Сидоржевського підкріплена немалим досвідом редакторської роботи. Для утвердження позицій художньо-аналітичного видання у сучасному культурному житті створив потужну команду. З ним співпрацюють Б. Олійник (один із засновників газети), І. Андрусяк, В. Герасим'юк, Т. Федюк, В. Медвідь. Маючи у своєму арсеналі таку мистецьку обойму, газета має всі інтелектуальні умови для повнокровного функціонування. Вибір головного редактора не обмежується лише доробком акул пера, він намагається відкривати для шанувальників української літератури нові яскраві імена. Тому на зустрічі закликав молодих письменників долучатися до спільної роботи, приносити свої художні й публіцистичні твори за адресою Хрещатик, 21. Утім, ще напочатку виступу попередив, що черга до друку може тривати кілька місяців. На завершення пообіцяв, що на сторінках газети висвітлюватиме наукові заходи Інституту філології.

Текст: Дмитро Семчишин