Відкриття проекту "Шевченковою Україною"

12 травня за сприяння Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедри історії української літератури і шевченкознавства, кафедри української філології для неспеціальних факультетів та Всеукраїнського навчально-наукового центру шевченкознавства відбулася презентація навчально-краєзнавчого проекту "Шевченковою Україною", присвяченого 200-річчю від дня народження Великого Кобзаря.

Першою про презентований проект розповіла завідувачка кафедри історії української літератури і шевченкознавства проф. Оксана Сліпушко. Оксана Миколаївна наголосила, що у кожного є своя Україна - місце, де ми виросли, навчалися, проживали. Своя Україна була і у Тараса Шевченка - Моринці, Канів, Качанівка, Чигирин, Батурин, Київ та ін. З метою ознайомлення з місцями, де свого часу був і проживав Кобзар, кафедри Інституту філології задумали проект "Шевченковою Україною", який має на меті по-новому розкрити образ Кобзаря - не лише через його твори, а посередництвом знакових для поета місць.

Наступною виступила к.філол.н., доцент кафедри історії української літератури і шевченкознавства Світлана Задорожна. Світлана Володимирівна розповіла присутнім про особливості шевченківських місць та їхню енергетику і побажала всім гарних вражень та нових шевченкознавчих відкриттів.

Заключне слово взяла асистент кафедри історії української літератури і шевченкознавства, яка є одним із організаторів презентованого проекту, Оксана Данильченко. Оксана Юріївна детальніше розповіла присутнім про заплановані екскурсії до Національного музею ім.Т.Шевченка, до Будинку-музею ім.Т.Шевченка в Києві, до Меморіального будинку-музею ім.Т.Шевченка, до Національного історико-культурного заповідника "Качанівка", до Канівського природного заповідника та Чернечої гори.

Олександра Касьянова,
фото:Валерій Попов