Запрошуємо на виставку полтавського художника Дениса Городничого «Пробудження»

З 14 квітня 2014 року Центр фольклору та етнографії, кафедра фольклористики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошують на виставку полтавського художника Дениса Городничого «Пробудження». (бульв. Шевченка, 14, Мистецька галерея (ауд. 63))

«Пробудження» – так назвав свою виставку полтавський митець Денис Городничий. Улюблений жанр художника - ліричний пейзаж, і саме мальовничу полтавську природу відобразив на своїх полотнах та її дивовижній красі й присвятив виставку.

Художник-живописець народився 10 березня 1984 року в Полтаві. Перші кроки в світ мистецтва допомогли зробити викладачі Полтавської дитячої художньої школи (1996-2001). Подальше навчання та накопичення професійних навичок проходило у стінах Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка на кафедрі «Образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва» (2001-2007 рр.). Член молодіжного союзу художників України. Його твори зберігаються у колекціях: України, Німеччини, Болгарії, Англії.

Три роки Денис Городничий працював над цією виставкою, і серед його полотен є пленерні роботи, що відображають дійсну велич природи Полтавського краю, і втілені в життя дивовижної краси фантазії художника.

Його пейзажі насичені барвами та справжнім українським колоритом. Сам художник Денис Городничий зізнається: «Цими картинами хотів показати красу Полтавщини, у яку він закоханий ще з дитинства. Наш край багатогранний, безмежно досконалий і тут інформації, джерел для натхнення і для творчості просто безліч. Багато сюжетів із тих, що вдалося реалізувати вже в дорослому житті, з'явилися у художника ще в малому віці. Щось згадується навіть з дитинства, прабатьківщина. Це згадка ще з шестирічного віку, коли у бабусі проводив літо. У мене з'явилася робота... Вона жила під солом'яним дахом, от у мене така згадка.»

Сам митець говорить, що у майбутньому свої роботи прагнув би позбавити стереотипів та додати більше почуттів. На його думку, ці картини не повністю розкривають задуми автора. Нині головним гаслом для художника є служіння мистецтву, зокрема - пейзажу, говорить Денис Городничий. Для нього слова Олександра Довженка «Вміти бачити прекрасне у буденних калюжах життя» - поштовх до створення картини, де глядачі обов'язково побачать неповторну красу природи Полтавщини.

Виставка триватиме до 15 травня 2014 року.