Близько 600 філологів обмінялися досвідом на щорічній квітневій конференції за участю молодих науковців

10 квітня в Інституті філології відбулася щорічна Всеукраїнська наукова конференція за участю молодих учених «Філологічна наука в інформаційному суспільстві»

Цьогоріч у традиційній конференції за участю молодих учених зголосилося взяти участь близько 600 учасників, серед яких – 22 професори, 143 доценти, 121 аспірант та 320 студентів. В Інститут філології приїхало багато науковців з різних міст України, для яких організовано 31 секцію. Свої дослідження широкому загалу представили доповідачі з Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Національної академії СБУ України, Східноєвропейського національного університету імені Лесі України, Київського національного лінгвістичного університету, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Київської гімназії №86 «Консул», Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Природничого національного університету імені В.І.Вернадського (м.Сімферополь), Білоцерківського національного аграрного університету, Запорізького національного технічного університету, Національного університету державної податкової служби України, Національного університету харчових технологій, Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України, НУБіП України, Київського університету імені Бориса Грінченка, Бердянського державного педагогічного університету, Національного технічного університету України «КПІ», Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М.Римського НАН України, університету Монпельє ІІІ (Франція), University of Norhern British Columbia (Канада).

Директор Інституту філології проф. Григорій Семенюк, відкриваючи пленарне засідання, зазначив, що традиційна конференція за участю молодих вчених організовується Інститутом з метою, аби студенти та аспіранти могли презентувати свої дослідження, а доценти та професори – ділитися науковим досвідом з молоддю. Також директор наголосив, що конференція – це можливість зустрітися з колегами з різних міст і країн, обмінятися досвідом та самоствердитися. Григорій Фокович повідомив, що цьогорічна зустріч є особливою, адже приурочена вшануванню великої Людини, письменника Юрія Мушкетика. Нещодавно Юрій Михайлович відсвяткував свій 85-літній ювілей. Музичний подарунок для нього презентувала на пленарному засіданні «Роксоланія», виконавши дві вітальні пісні.

Зі словами подяки виступив перед учасниками й сам Юрій Мушкетик. Письменник розповів декілька гумористичних історій зі свого життя та поділився роздумами з приводу категорії «щастя», яке Юрій Михайлович знаходить у сім’ї та в улюбленій роботі.

Із доповіддю про Героя України, творчого історика Юрія Мушкетика виступив на пленарному засіданні академік, директор Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАН України акад. Микола Жулинський.

Доктор філологічних наук Костянтин Тищенко цьогоріч презентував учасникам конференції цікаву та актуальну розвідку про походження українців та генетику всіх народів світу.

Не менш цікавими виявилися й виступи інших доповідачів пленарного засідання, зокрема про електронний словник мови Тараса Шевченка розповіла к.філол.н. М.Лангенбах, про онлайнову книгу Inside Chanel – аспірантка М.Каратаєва, а також магістранти Інституту філології Саволоцька А. та Василюк О.

По завершенню засідання конференція продовжилася у форматі секційних засідань.

Текст: Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов