Онука Ліни Костенко Ярослава Барб'єрі прочитала лекцію в Інституті філології

8 квітня в Інституті філології за сприяння центру італознавства та Італійського інституту культури в Україні відбулася зустріч з лектором Римського університету "Ла Сап'єнца" Ярославою Барб'єрі – онукою знаменитої української поетеси Ліни Костенко. Італійська дослідниця прочитала лекцію на тему: "Єдині у різноманітності. Динаміка боротьби за національну ідентичність в Європі та Україні у часи глобалізації".

Серед гостей конференції була мама дослідниці – письменниця, перекладач і завідувач кафедри україністики на Факультеті літератури і філософії Римського університету – Оксана Пахльовська, а також директор Італійського інституту культури в Києві Нікола Франко Баллоні.

Під час лекції Ярослава Барб'єрі розповіла, як Євромайдан сприймається Заходом, що намагається зрозуміти Україну через призму власного історичного досвіду, у той час як Україна часто на це не звертає уваги і пропонує "пояснення себе" без адаптації до європейського сприйняття.

Центр італознавства