Анонс подій, приурочених святкуванню 450-річного ювілею від дня народження Вільяма Шекспіра

І.

Прихід весни 2014 року є знаменним для філолога і 200-літтям від дня народження великого сина українського народу – Тараса Шевченка, і 450-літтям від дня народження видатного англійського поета й драматурга Вільяма Шекспіра. 23 квітня шанувальники класичного та сучасного мистецтва, театрали й романтики святкують подію грандіозного масштабу. У всьому світі, а особливо в англомовних країнах, тривають останні тижні приготування розмаїтих заходів до святкування Дня Великого Барда. У планах – феєричні вуличні дійства, інтерактивні музейні виставки, новітні постановки та непересічні мистецькі проекти. Наш Інститут філології також долучається до цієї урочистої події: кафедра зарубіжної літератури ініціює святкування шекспірівських днів у стінах рідного закладу та запрошує приєднатися всіх охочих.

У рамках заходу із 15 по 25 квітня до вашої уваги – пізнавальні радіовипуски, творчий конкурс перекладачів, виставки книг та стінгазет, інтерактивні проекти, свято поезії, а також розмаїття корисної і пізнавальної інформації. Головне – це можливість творчо проявити своє захоплення всесвітньо відомим митцем, відкрити глибину його поетичного дару та розділити свої особисті таланти з товаришами.

Стежте за найближчими анонсами заходів на сайті Прес-центру та студентського парламенту Інституту філології.
Цінуйте минуле! Творіть сучасне! Живіть натхненно!

ІІ.

У рамках святкування 450-го ювілею від дня народження Вільяма Шекспіра Український міжуніверситетський науково-дослідницький шекспірівський центр при Класичному приватному університеті спільно з Європейською асоціацією шекспірознавчих досліджень розпочали проект «Shakescribe. ua».

Мета акції полягає в популяризації спадщини Вільяма Шекспіра, залученні якнайширшої молодіжної аудиторії до шекспірознавчої проблематики, вихованні загальної читацької ерудиції, а також активізації самостійних шекспірознавчих пошуків студентської молоді. Всеукраїнський веб-проект «Shakescribe. ua» реалізується у формі щотижневої e-mail розсилки.

Долучитися до акції зможуть всі відвідувачі Всеукраїнського шекспірівського порталу, заповнивши коротку анкету на сайті. Матеріали розсилки орієнтовані на молодіжну аудиторію та містять актуальну та цікаву інформацію з шекспірівської тематики. До підготовки матеріалів веб-проекту залучено провідних вітчизняних фахівців у галузі шекспірознавства та членів Європейської асоціації шекспірознавчих досліджень (ESRA). Інформаційний контент репрезентує найширший діапазон шекспіроцентричних тем, містить якісні ілюстративні, відео- та аудіо-файли. Підписувачі мають можливість прокоментувати матеріали та надіслати свої запитання і побажання щодо тематичного діапазону майбутніх випусків розсилки.

«Shakescribe. ua» – це компас у безмежному світі шекспірознавства! Хочете дізнатися більше про життя Великого Барда, про його твори та його сучасність? Тоді долучайтеся до акції та щотижня отримуйте інформацію з шекспірознавчої проблематики.
Don't hesitate, just Shakescribe!!!
Цінуйте минуле! Творіть сучасне! Живіть натхненно!

ІІІ.

У рамках святкування 450-річного ювілею від дня народження Вільяма Шекспіра кафедра зарубіжної літератури за підтримки Прес-центру Інституту філології ініціює серію творчо-інформаційних ефірних проектів. До вашої уваги пропонуються вибрані сонети Шекспіра, що прозвучать у виконанні студентів нашого Інституту східними, західноєвропейськими та слов’янськими мовами.

«Нас надихнув приклад шекспіроманів Сполучених Штатів Америки. Цього року на вулицях Нью-Йорка сонети Шекспіра читають знамениті американські актори. Всього в проекті Sonnet Project запланована участь 154 декламаторів. Цим заходом його організатори хочуть донести творчість Шекспіра до широких мас. Крім того, виступи всіх учасників, серед яких – актори театру, кіно і телебачення, будуть записані на відео і розміщені в мережі Інтернет. У ході викладацької роботи ми спостерігаємо жвавий інтерес студентів до загадок творчості Великого Барда. Знаємо, що серед нашої молоді є шанувальники його таланту, дехто з них навіть планує пов'язати життя з акторською діяльністю. Тож ми запропонували їм цю творчу ініціативу», – коментують викладачі кафедри зарубіжної літератури Інституту філології
Наталія Олексіївна Любарець та Олена Іванівна Кобчінська.

Відомо, що мова мистецтва, як і мова любові чи людської душі, не знає меж. Відтак палкі сердечні пориви, душевні переживання і безмежна надія шекспірівського сонету прозвучать для вас у проникливій інтерпретації ваших товаришів більш ніж 20 іноземними мовами!
16 радіоефірів звучатимуть для вас на великих перервах першої та другої зміни з 15 по 25 квітня. У кожній радіопередачі і ви також почуєте цікавинки з життя і творчості Вільяма Шекспіра.
Слухайте нас уже за тиждень! Стежте за ефірами!
Цінуйте минуле! Творіть сучасне! Живіть натхненно!

ІV.

У рамках святкування 450-річного ювілею від дня народження Вільяма Шекспіра кафедра зарубіжної літератури разом із кафедрою теорії і практики перекладу англійської мови за підтримки Прес-центру та студентського парламенту Інституту філології оголошують конкурс перекладів сонетів Вільяма Шекспіра українською мовою «Сонет – світ у мініатюрі».

Якщо ти:
– володієш англійською мовою і любиш англійську літературу,
– сам пишеш вірші або ж захоплюєшся поезією Вільяма Шекспіра,
– вільно володієш українською мовою,
– мрієш спробувати свої сили на ниві художнього перекладу чи вже маєш напрацювання у цій галузі,
– прагнеш зробити важливий крок до реалізації свого поетичного чи перекладацького таланту,
– творчий та активний –
ми чекаємо на тебе!

Конкурс триватиме з 7 по 23 квітня. Переможці конкурсу будуть нагороджені почесними грамотами та заохочувальними призами. Найкращі переклади будуть опубліковані на сайті Прес-центру Інституту філології. Ознайомитися із правилами конкурсу можна на сторінці нашого Прес-центру!
Цінуйте минуле! Творіть сучасне! Живіть натхненно!

V.

У рамках святкування 450-річного ювілею від дня народження Вільяма Шекспіра кафедра зарубіжної літератури разом із кафедрою англійської філології за підтримки Прес-центру та студентського парламенту Інституту філології оголошують конкурс читців-декламаторів сонетів Вільяма Шекспіра «Вінок шекспірівський сонетів».
Якщо ти:
– володієш гарною англійською мовою і любиш англійську літературу,
– захоплюєшся поезією Вільяма Шекспіра,
– мрієш спробувати свої сили на ниві декламаторського мистецтва,
– відчуваєш у собі акторський потенціал,
– творчий та активний –
ми чекаємо на тебе!

Подача заявок на конкурс триватиме з 7 по 22 квітня. Дата і час проведення конкурсу залежать від кількості поданих заявок та будуть оголошені 23 квітня в радіоефірі. Переможці конкурсу будуть нагороджені почесними грамотами та заохочувальними призами. Ознайомитися із правилами конкурсу можна на сторінці нашого Прес-центру!
Цінуйте минуле! Творіть сучасне! Живіть натхненно!

Кафедра зарубіжної літератури