«Тарасова верба»

21 березня у дворику Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка було висаджено пагін Шевченкової верби.

Цьогоріч Україна святкує 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. У березні розпочалася акція «Тарасова верба», приурочена до ювілею Тараса Шевченка. Метою акції є не лише озеленення навколишнього середовища, а й духовне збагачення та виховання молодого покоління на кращих традиціях українського народу шляхом висадження гілки верби Шевченка у тих місцях, де «він вічно живий».

Історія Тарасової верби:

Під час заслання на Кос-Аралі Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її – і незабаром виросло дерево, у затінку якого він любив відпочивати. У 1963 року напередодні 150-річного Шевченкового ювілею з Казахстану було привезено декілька гілочок верби, які було висаджено в Києві біля Спілки письменників та у голосіївському будинку поета і академіка Максима Рильського. У Шевченків рік – 2014 українці розповсюджують пагони Тарасової верби по всій Україні. Інститут філології приєднався до акції, висадивши у дворику Жовтого корпусу пагін Шевченкової верби.

Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов