Виставка картин "Ангели Майдану" в Мистецькій залі Інституту філології

З 3 березня в Мистецькій залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14) розпочалася виставка робіт Катерини Ткаченко, молодої талановитої художниці з Харківщини, Члена спілки художників України

Представлені роботи демонструють свідому національну позицію, етнічність та архетипічність. Виставка має назву "Ангели Майдану", присвячена Героям Небесної сотні. Поки створено близько 50 картин, більшість з яких і представлені в Мистецькій залі Інституту філології.

Художник про експоновані картини:"Сьогодні на Україні відбуваються історичні події, які не можуть лишати байдужими… Кожен в цьому світі має своє втілення, тож, як на мене, найприродніша реакція на сьогодення для художника – це нові роботи… Я почала свій проект в грудні і продовжую його дотепер, бо вбачаю необхідність робити щось, як митець для моєї країни.

Є теорія, що кожна людина має свого янгола-охоронця, представника світу вишнього, що вартує, допомагає, але й може покинути людину, якщо та перейшла на «темний» бік. І, якщо вже янгол тісно пов'язаний зі своїм підопічним, то я цілком можу припустити, що і риси він має спільні зі своєю людиною.

Ангели українців, зібрані в світі невидимому, схожі на нас, сильні і світлі, охороняють, не втручаючись у вибір людини. Мої Ангели України – це віра в світле рішення складних проблем, це ми, в наших різних проявах, з різними вдачами, але об’єднані світлими цілями, це прості українці, звернені до добра в свої душах, це прагнення душі до перемоги чеснот на Україні!

Мій проект в підтримку перемогу світлих сил в цей складний для України час, я продовжую його з дня в день, для мене це схоже на створення японських журавлів надії…"

Про живописця та його полотна

Народилася в м. Харковi. Закінчила Харкiвське художнє училище за фахом живописець – викладач. Випускниця Харківської Академії дизайну та мистецтв , спеціалізація - монументальний живопис, навчалася в майстерні історичного живопису В.М.Гонтаріва. Член спілки художників України.

У 2010р. оформила розписами Харківський літературний музей за темою «Григорій Сковорода- мандрівка за щастям»
Брала участь у виставках:
2006 р. Нон-стоп медіа, Муніципальна галерея.
2007 р.квітень - спільна виставка в галереї Маестро.
2007 р.липень – спільна виставка Майстерні Гонтаріва в Будинку вчених.
2007 р.жовтень – спільна виставка Майстерні Гонтаріва в галереї АВЕК.
2008 р. - Всеукраїнське бієналє історичного живопису „Україна від Трипілля до сьогодення”.
2008 р. Березень – персональна виставка в галереї „Маестро”.
2008 р.травень - Гогольfest, м.Київ.
2008 р.вересень - персональна виставка в Київському гуманітарному ліцеї.
2008 р. жовтень – виставка в галереї „36”, м. Київ.
2008 р.жовтень - виставка групи "МеЖа" в будинку Актора.
2008 р. вересень - персональна виставка в Київському гуманітарному ліцеї.
2008 р. жовтень – виставка в галереї „36”, м. Київ.
2008р. грудень – участь в благодійному аукціоні «Художник дитячої мрії”, Київ
2009 р. квітень – персональна виставка в галереї „Академія”.
2009 р. травень – персональна виставка в Будинку народної творчості.
2009 р. жовтень – участь в Гагарін-фесті, м. Харків.
2010р. січень – бієнале історичного живопису "Україна від Трипілля до сьогодення", Київ
2010 р. участь в Нон-стоп медіа, Харків.
2010 р. березень – персональна виставка в галереї Маестро, м. Харків.
2010 р. липень – спільна виставка групи МеЖа в Харківському Художньому музеї.
2010р. жовтень – галерея «21», м.Суми
2011р. березень – персональна виставка, "ВоваТаня", Харків
2011р. березень – участь у груповій виставці в галереї "АВЕК", Харків
2011р. січень – лауреат конкурсу "Барви життя – реалізм" Фонд сприяння розвитку мистецтв, Київ
2011р. вересень – персональна виставка, Муніципальна галерея, м. Суми
2012р. Всеукраїнське бієналє історичного живопису „Україна від Трипілля до сьогодення”.
2012р. липень – персональна виставка в Музеї сновидінь, м. Київ
2012р.вересень – персональна виставка в Харківському художньому музеї
2012р. жовтень – персональна виставка в галереї АВС, м. Київ
2013р. лютий - персональна виставка в центрі Сузір’я
2013р. липень – спільна виставка в Національній Академії мистецтв «Григорій Сковорода»
2013р. серпень – участь в проекті Слави Фролової
2013р. грудень – персональна виставка «Ангели України», галерея М17
2014р. лютий –участь в проекті Ангели майдану, м.Черкаси
Публікації
"Артанія" 2006р.
"Артанія" 2008р.
"Музейний провулок" №2, 2009р.
Каталоги, Харківська газета "Время"

Виставка триватиме до 31 березня 2014 року.

Організатори експозиції: кафедра фольклористики та Центр фольклору та етнографії Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов