Концерт з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

5 березня Інститут філології за сприянням Молодіжного центру культурно-естетичного виховання та Мистецького салону організував концерт з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка

В історії світової культури є чимало титанів Духу. Тарас Шевченко – один із них. Адже його творчість – це найвища академія українського народу, у якій акумульовано минуле, прийдешнє та майбутнє. Аби проникнути ся цінностями, які утверджував Кобзар, на концерті прозвучали народні пісні на слова Шевченка у виконанні ансамблю української аутентичної музики «Божичі», ансамблю української народної музики «Роксоланія», ансамблю стародавньої музики з Києва «Хорея козацька» та студентів.

Нині силу Шевченкового слова відчувають у всьому світі, адже його вірші перекладені понад 150 мовами. Відомий корейський соціолог, проф. Сонґ Бок у своїй рецензії на переклади Шевченка красномовно написав: «До цього часу ми майже нічого не знали про Тараса Шевченка. І ось тепер він постав перед нами у своїй величі – і як національний поет, і як талановитий художник. Як геній не лише українського народу, але й усього людства». Це засвідчив виступ студентки, яка продекламувала вірш «Думку» («Вітре буйний, вітре буйний!...») Кобзаря польською мовою під супровід фортепіано.

Вітальні слова на концерті виголосили ректор Київського університету імені Тараса Шевченка акад. Леонід Губерський, завідувач кафедри історії літератури та шевченкознавства д.філол.н., проф. Оксана Сліпушко, яка є заступником голови оргкомітету з відзначення 200-річчя Тараса Шевченка та керівники ансамблів.

Кульмінацією вечора стало виконання пісні «Реве та стогне Дніпр «Роксоланією», до якого долучилися всі присутні.

Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов