Посол Республіки Узбекистан завітав в Інститут філології

5 березня в Інституті філології відбулася зустріч з Послом Республіки Узбекистан в Україні Абдулієвим Алішером Хабібуллаєвичем

На зустрічі з паном Послом були присутні директор Інституту проф. Григорій Семенюк, завідувачі кафедри китайської, корейської та японської філології д.філол.н., проф. Іван Бондаренко, кафедри тюркології к.філол.н., доц. Ірина Покровська та кафедри історії української літератури і шевченкознавства д.філол.н., проф. Оксана Сліпушко.

Алішер Хабібуллаєвич прийшов на прийом директора Інституту філології з метою обговорення можливої співпраці між обома країнами в сфері освіти. Під час зустрічі було розглянуто питання викладання узбецької мови для студентів-філологів, зведення пам’ятника відомому узбецькому письменнику Алішеру Навої.

Незважаючи на те, що міждержавні відносини між Україною й Узбекистаном склалися відносно недавно, а саме з квітня 1992 року, проте пан Посол розповів присутнім про шанування Тараса Шевченка у них в країні. Зокрема Алішер Хабібуллаєвич наголосив, що в Узбекистані зведено два пам’ятники Шевченку та є школа, де викладають українську мову. Для підтвердження своїх слів Алішер Абдулієв подарував Інституту філології книги по Тараса Григоровича та переклад «Кобзаря» узбецькою мовою.

Насамкінець Г.Семенюк запросив пана Посла на пленарне засідання з нагоди святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов