Виставка картин «Шевченкіана» Івана Марчука

9 березня з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка і 180-річного ювілею Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Мистецькій галереї головного корпусу Університету розпочнеться виставка картин «Шевченкіана» народного художника України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, члена Міжнародної Академії Сучасного Мистецтва «Золота гільдія» в Римі Івана Марчука.

Іван Марчук знаходиться під № 72 зі 100 живих геніїв світу, визначених рейтинговим опитуванням у Великій Британії (GreatorsSynectics, 2007). Він вважається «генієм, що вплинув на трансформацію суспільної свідомості» (всесвітній портал EarthUnivers, 2007).

І. Марчук спромігся мати близько 100 персональних виставок. Наприкінці серпня 2013 р. проходила виставка в Київському Музеї історії Києва під назвою «Нерозгадані тайни». Нещодавно завершилося експонування картин в Литві у знаменитому замку Радзивілів.

Про Івана Марчука пишуть книжки («Я єсмь» О.Климчук), до його картин складають вірші (470 віршів написав поет Олег Гончаренко).

Художник має глибоке філософське світобачення, тому творить образи, які відбивають найглибші потрясіння нашої доби.

Експонована колекція картин під назвою «Шевченкіана» Івана Марчука у Мистецькій галереї - це цикл полотен, створений за творами великого поета. У 1994 року видавництво художньої літератури «Дніпро» надрукувало Шевченкового «Кобзаря» з ілюстраціями Івана Марчука. Саме ці ілюстрації і складають "Шевченкіану" художника.

У творчості Марчука експонована колекція посідає особливе місце. На виставці представлено 42 малярських полотна, які не лише ілюструють поетичні рядки Тараса Григоровича, а й виражають світобачення самого художника, насамперед його історіософію. Іван Марчук надзвичайно точно передав настрій та почуття генія українського народу.

Створюючи «Шевченкіану», Марчук не йшов шляхом буквальної ілюстративності рядків поета, а навпаки – переступав через історичні деталі та етнографічні подробиці, прагнучи передати духову напругу «Кобзаря», в якому є вся палітра емоційних переживань і нюансів.

Виставка триватиме до 31 березня.

Організатори експозиції: Центр фольклору та етнографії Інституту філології