Лютневе засідання Вченої ради Інституту філології

26 лютого в Інституті філології відбулася Вчена рада. Перед початком засідання директор проф. Григорій Семенюк закликав присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять про загиблих під час подій на Майдані. У виконанні гурту «Гуляйгород» прозвучали декілька народних духовних псалмів.

Голова Вченої ради повідомив про ініціативу керівництва Університету щодо збору коштів для сімей загиблих та постраждалих у сутичках на Майдані Незалежності. Також він зазначив, що серед студентської громади Інституту філології та недавніх випускників закладу теж є поранені, які зараз перебувають у лікарнях і потребують допомоги та підтримки, а також висловив пропозицію передбачити в Правилах до КНУ імені Тараса Шевченка пільги для дітей загиблих героїв Євромайдану. Директор Інституту філології поінформував Вчену раду, що у зв’язку з подіями у країні студентам, які мають академічні заборгованості, буде продовжено термін перескладання до кінця поточного місяця.

Г.Ф.Семенюк дав доручення проаналізувати на засіданнях кафедр остаточні результати сесії, наскільки оцінки на сесії відповідають результатам ректорській і модульним контрольним. Особливу увагу звернути на об’єктивність оцінювання першокурсників. Заступник директора Сергій Різник запропонував до подання на відрахування студента долучати службову записку його куратора, з якої має бути видно, що кафедра використала усі можливості та засоби виховної роботи з цим студентом. Пропозиція членами ради була підтримана.

Перед розглядом питань порядку денного директор Інституту оголосив наказ ректора акад. Леоніда Губерського про нагородження Грамотами і Почесними грамотами Київського університету імені Тараса Шевченка ветеранів праці та учасників бойових дій з числа викладачів та співробітників Інституту філології. Секретар НСПУ Сергійм Пантюк разом з професором кафедри теорії літератури, компаративістики і літературної творчості Анатолієм Ткаченком вручили грамоти та подарунки переможцям всеукраїнського конкурсу учнівської літературної творчості «Стань письменником». Заступник директора з наукової роботи проф. Олена Снитко вручила переможцям Всеукраїнських олімпіад Почесні дипломи І та ІІ ступенів.

На порядок денний Вченої ради було винесено такі питання:
1. Наукова доповідь, присвячена 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка, «Мистецька спадщина Тараса Шевченка і світова культура». Доповідач – заступник Генерального директора з наукової роботи національного музею Тараса Шевченка Чуйко Н.П.
2. Ефективність аспірантури та докторантури (заст. директора проф. Снитко О.С.).
3. Про роботу прес-центру (Мукан А.)
4. Різне.

Серед інших питань на засіданні уточнили назви пропонованих до захисту дисертацій та надали рекомендацію Дербі С.М. щодо присвоєння їй вченого звання доцента.

Насамкінець було рекомендовано завідувачам кафедр обговорити на засіданнях кафедр усі питання, розглянуті на Вченій раді.

Текст: Олександра Касьянова
Фото: Валерій Попов

Категорії: