«Прошиваючи досвід»

Візуально-дослідницька платформа
при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
представляє проект «Прошиваючи досвід»

Художник: Володимир Кузнецов.
Куратори: Костянтин Дорошенко, Галина Усатенко.

Місце: Галерея мистецтв Головного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка,
вул. Володимирська, 60.
Час: 22 листопада – 24 грудня 2013 року.
Дні вільного відвідування виставки
у Головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка: понеділок і середа.

Відкриття: 21 листопада, 18.00. Вхід за запрошеннями та акредитацією.

Володимир Кузнецов – з митців, які досліджують певні теми, попри сплески та спади цікавості до них кон’юнктури. Чорнобиль, перетин приватного та суспільного, несподівані сенси та естетика примітивних, здавалося б, побутових практик, присутність архаїчного у сучасному. Все це поєднується одною масштабною темою: пам’ять як досвід.

Кузнецов працює з мураллю, живописом, графікою, перфомансом. Проте наскрізною, з часу навчання художника у Львівській Академії Мистецтв, залишається в його практиці техніка вишивки. На території актуального мистецтва з необмеженими можливостями техногенних засобів цей підхід межує з дивною впертістю. Для Кузнецова вишивка – не данина традиції етнографічного мистецтва, не ностальгія за часами міфологізованої давнини й не виклик модерній формотворчості. Але творчий метод особистого дослідження проживання та архівації колективного досвіду. На відміну від зображення на поверхні, вишивання – це проникнення у матеріал, певний хірургічний акт закріплення інформації.

Проект «Прошиваючи досвід» об’єднує роботи митця, спеціально створені для виставки, з тими, що демонструвалися в США та Польщі й уперше будуть побачені в Україні. Різні за тематикою – від рефлексій знакових творів новітньої історії українського мистецтва (Віктора Пальмова або Олега Голосія) до соціальних та глибоко інтимних замальовок з блокнотів, що, перенесені в інший масштаб, прошиті образами мрій, примар, втіх та страхів людини сучасного мегаполіса. Представлені в експозиції роботи бабусі художника, Уляни Кузнецової, створені у 60-70-х роках минулого століття. Вони провокують бачення нас, сучасних, крізь призму ментальності часу, здавалося б, зниклого назавжди.

Проект пропонує кожному глядачеві відчути неоднозначність взаємодії, взаємопроникнення особистого та надіндивідуального в діалозі з роботами, що змінюють оптику самих цих понять.

«Обмін досвідом розвиває людину. Передавання приватної інформації, набутих практичних знань, щирі поради, базовані на перевіреному персональному досвіді, спонукають мене до аналізу цього досвіду, особистого вдосконалення та творення нового. Я звертаюся до вишивки, як глибокої багатовікової традиції фіксації та передачі знань», – говорить Володимир Кузнецов.

В рамках проекту «Прошиваючи досвід» відбудеться низка круглих столів, лекцій, семінарів та презентацій за участі українських та зарубіжних дослідників мистецтва. З більш детальною програмою можна буде ознайомитися на офіційній сторінці ВДП при КНУ імені Тараса Шевченка: https://www.facebook.com/visualplatform

Партнери проекту: ресторан-салон «Канапа», издательство ArtHuss.
Інформаційні партнери: ВД «Коммерсантъ – Украина», сайт Кореспондент.net, сайт Kievreport.

З питань акредитації просимо звертатися за телефонами: 093 011 3862.