В Інституті філології розпочався тиждень турецької мови

Нині Схід дуже приваблює українців як туризмом, так і особливостями своєї культури. Кафедра тюркології Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка на честь 90-річчя від дня проголошення Турецької Республіки організувала тиждень турецької мови, аби познайомити студентів-філологів з такою цікавою та особливою східною країною як Туреччина.

28 жовтня на відкритті тижня, присвяченого турецькій культурі, в.о. завідувача кафедри тюркології Ірина Покровська разом зі своїми колегами запросили до Турецького центру інформації та досліджень заступника голови спілки бізнесменів ТИІД пана Бурака Пехлівана, Емре Акинджи, генерального директора холдингу «Арти Ятирим», який подарував Турецькому центру свою нову книгу «Мистецтво інвестування в Україну».

Бурак Пехліван розповів молодим тюркологам про ділові відносини між Україною та Туреччиною, про історію національного свята – Дня проголошення Турецької Республіки та про практичне застосування знань з турецької. «Головне не теорія, а вміння застосовувати знання на практиці», –наголосив пан Бурак у виступі. Зі схожими настановами звертався до студентів й письменник Емре Акинджи: «Основне в житті – не кількість дипломів, а вміння працювати в різних сферах. Наприклад, я закінчив три університети. Почав працювати з 18 років, пробуючи себе у різних професіях. Тепер я впевнений, що для досягнення успіху необхідно вміти займатися не чимось одним, а бути різносторонньо освіченим, постійно займатися саморозвитком. Ви, майбутні знавці турецької, маєте унікальну можливість вивчати одразу три мови – українську, турецьку та англійську. Цінуйте це».

У рамках відкриття тижня турецької мови відбулася також доповідь з презентацією к.філол.н., доцента кафедри тюркології Алієвої Заміни Керім кизи на «Свята Туреччини». Пані Заміна ознайомила першокурсників з особливостями менталітету турків, розмовляючи при цьому турецькою, аби розширити мовну свідомість майбутніх тюркологів.

Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов