Візуально-дослідницька платформа при КНУ імені Тараса Шевченка

Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка відкриває у своїх стінах новий формат живого дослідження та міждисциплінарного діалогу творців сучасного мистецтва зі студентством – тими, хто в найближчому майбутньому аналізуватиме та формуватиме культурний простір країни.

Запрошуємо вас на прес-конференцію, де буде презентований інноваційний проект – Візуально-дослідницька платформа при КНУ імені Тараса Шевченка. Першою його подією стане виставка Володимира Кузнецова «Прошиваючи досвіду».

Представляючи проекти візуального мистецтва, дискусії та аналітичні дослідження, ними актуалізовані, Платформа має на меті будувати взаємодію в реальному часі між митцями, фахівцями з галузі мистецтва та гуманітаріями, які створюють культурний дискурс. Попри те, що проект реалізовуватиметься у класичному університеті, він буде неформальним, відкритим до різних підходів та методів.

«Прошивання досвіду» Володимира Кузнецова, як і майбутні виставки ВДП при КНУ імені Тараса Шевченка, супроводжуватимуть круглі столи, лекції, презентації книжок, ворк-шопи з представниками мистецької та наукової спільноти України і світу.

Учасники прес-конференції:
 Володимир Бугров, кандидат філософських наук, проректор КНУ імен Тараса Шевченка;
 Костянтин Дорошенко – куратор Візуально-дослідницької платформи, критик сучасного мистецтва;
 Галина Усатенко – філолог, доцент КНУ, куратор Візуально-дослідницької платформи;
 Володимир Кузнецов – художник.

Час і місце проведення прес-конференції: 21 жовтня 2013 р. Інститут філології (Жовтий корпус) КНУ імені Тараса Шевченка (бульвар Т.Шевченка, 14), 12:00, мистецька зала – аудиторія 63 (2-й поверх, праве крило).

Акредитація є необхідною у зв'язку із пропускним режимом КНУ імені Тараса Шевченка.

Зв'язки з громадськістю: Настасія Євдокимова
Контакти: 093 011 38 62
evvdokimova@gmail.com

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – класичний університет дослідницького типу, провідний сучасний науково-навчальний центр України. Високий статус закладу підтверджується численними науковими здобутками вчених-співробітників університету, досягнення яких відзначено, зокрема, Державними преміями України в галузі науки і техніки, преміями НАН України та галузевих національних академій наук, орденами "За заслуги", "Святих Кирила та Мефодія", почесними званнями "Заслужений працівник освіти України", "Заслужений юрист України", преміями Президента України для молодих учених, преміями Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Київський університет підтримує широкі міжнародні зв'язки з університетами всього світу. У 2013 році Київський університет увійшов у ТОП–500 міжнародного рейтингу найкращих університетів світу QS World University Rankings (Велика Британія), посівши 441–450 місце.

Костянтин Дорошенко – арт-критик, куратор сучасного мистецтва. Один із п'яти найвпливовіших арт-кураторів (2013) та десяти провідних арт-критиків України 2000-х (за версією журналу «Art Ukraine»). Куратор мистецьких проектів у Києві, Пекіні (КНР), Майамі (США) та Бішкеку (Киргизстан).

Галина Усатенко – президент Фонду «Європа XXI», громадська діячка, філолог, доцент кафедри історії української літератури та шевченкознавства Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Куратор проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

Володимир Кузнецов – художник, резидент міжнародних програм «LIA» (Лейпціг, 2008) та «Het Blauwe Huis» (Амстердам, 2007), «Резиденційна програма для молодих художників», (Київ, Україна), учасник групи Р.Е.П. (Революційний Експериментальний Простір), яка була створена у 2004-му році й брала участь у численних вітчизняних та світових виставках. Персональні виставки: «Чекаючи Світанку» (Терні, Італія, 2013), «Ми Чорнобиль» (Київ, Україна, 2013), «Кімната моєї Бабусі» (Варшава, 2012), «Відновлювана Зброя» (Київ, Україна, 2011), «Дрімота» (Київ, Україна, 2010) «Колискова» (Лейпціг, Київ, Україна, 2008) та ін. Вибрані групові виставки: «Українські Новини» (Варшава, Польща, 2013), «Drawing is coming back in a big way» (Бялисток, Польща, 2012), «Public Folklore», Грац, Австрія, 2013, «Мандрівка на Схід» (Бялисток, Польща, Київ, Україна, 2011).