V Академічна дискусія «Література мовою інших видів мистецтва: компаративістика і герменевтика» у рамках проекту «Українська гуманітаристика: діалог культур між Сходом і Заходом».

1 березня 2012 р. о 9.00–16.00, з ініціативи Інституту філології КНУ ім. Т.Шевченка, у партнерстві з Інститутом літератури ім. Т. Шевченка НАН України, за підтримки журналу світової літератури «Всесвіт», відбудеться V Академічна дискусія «Література мовою інших видів мистецтва: компаративістика і герменевтика». Офіційним інформаційним партнером проекту є Радіо Свобода, «Газета по-українськи».
Мета нинішньої дискусії – актуалізувати сучасні підходи до прочитання та інтерпретації літературного твору крізь призму діалогу/сприйняття його різними видами мистецтв крізь призму герменевтичної практики та компаративістики.

У рамках дискусії плануються:
● відкрита лекція на тему: «Теоретичні зауваги до медіа трансформацій: стратегії компаративістики» Ларса Еллестрьома, професора Стокгольмського університету, доктора філології, голови правління Північного товариства інтермедіальних досліджень (Швеція);
● виступи Даніла Разеєва, доцента, д.філос.н., Санкт-Петербурзького державного університету (Росія), головного редактора журналу «Мысль»; Лідії Стародубцевой, проф., д.філос.н., зав. кафедрою медіа комунікацій Харківського національного університету імені М. Каразіна, Ольги Богомолець, автора-виконавця сучасних і старовинних українських романсів; доктора медичних наук, професора кафедри Дерматології та венерології Національного медичного університету ім. О. Богомольця, засновниці музею домашньої ікони в м. Радомишль Житомирської області, члена Гуманітарної ради при Президентові України; Лариси Кадирової, професора Національної музичної академії ім.П.Чайковського, народної артистки України, лауреата премії імені Тараса Шевченка (за 2008 р.), Леоніда Мужука, лауреата Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1989), заслуженого діяча мистецтв України (1996), народного артиста України (2008) та Члена спілки кінематографістів України.

V Академічна дискусія відбудеться за адресою: Київ, бул. Т. Шевченка, 14, ауд. 63; з 9.00 до 16.00.
Модератор - Дмитро Дроздовський, заступник головного редактора журналу «Всесвіт»