Перезентація звіту студентів ІІ курсу перської групи про поїздку до Ірану

20 вересня о 10:00 в 63 ауд. Центр іраністики, зокрема аситсент Кафедри Близького Сходу Амір Ахмаді, організував презентацію звіту студентів ІІ курсу про поїздку до Ірану, яку вони здійснили у серпні 2013 р. Підготували доповідь студенти перської групи Тетяна Осядла і Антон Тугай.

На презентації з вітальним словом виступили заступник директора Інституту філології проф. І.П. Бондаренко, завідуюча Кафедрою Близького Сходу Т.Ф. Маленька і шановні гості з посольства Ісламської Республіки Іран: заступник посла пан Масуд Хаґані та консул пан Мехді Баґер Пур.

Перезентація була підготовленя для усіх бажаючих з метою ознайомлення студентів і викладачів різних кафедр із сучасним Іраном саме очима студентів нашого університету. Студенти представили чотири міста – Тегеран, Ісфахан, Шираз та Язд, кожне з яких виділяється своїми особливими архітектурними та мистецькими пам’ятками.
Наприклад, у Тегерані відомі своєю красою палац Гулістан, музей скла, Національний музей Тегерану, вежа Азаді, «Дах Тегерану». Ісфахан, що є культурною столицею Ірану, також відкрив таємниці свого міста: Вірменську церкву Ванк; серце Ісфахана – площу Накш-е Джахан, в комплекс якої входять базар, мечеть Імама, мечеть Шейха Лотфолли, палац Алі Капу; також міст Сі-о-се Поль; палац Чехель Сотун; Сад птахів; мінарети, що коливаються, або перською – Мінар Джомбан; палац Хашт Бехешт; міст Хаджу.

Важливо зазначити, що студенти також побували в історичному місті Персеполіс, яке було зруйноване Олександром Македонським, та на місці поховання давньоперських царів, що має назву – Накш-е Рустам. Шираз здивував комплексом Вакіль, куди входять фортеця, мечеть та базар. Також визначними місцями Ширазу є: Музей Парс, палац Норенджестан, мавзолеї таких видатних поетів, як Хаджу Кермані, Сааді та Хафіз.

У Язді цікавим є те, що тут надзвичайно вузькі вулички, але не зважаючи на це, вони вміщують такі неймовірні архітектурні пам’ятки: Соборна мечеть, будинок Ларіха, в’язниця Іскандера, Аташкаде, вежі Мовчання, Зур-хане.

Ця поїздка стала однією із найяскравіших подорожей у житті наших студентів. Вони не лише побачили красу Іранських країв, але й пізнали колорит і самобутність цього народу. Подорож до Ірану – це безцінний досвід не лише для кожного студента-іраніста, але й для всіх сходознавців.

Асист. Ірина Левчин,
Центр іраністики Інституту філології