Свято індійської культури в Інституті філології

20 вересня в Актовій залі Жовтого корпусу відбулася неофіційна посвята в студенти першокурсників-індологів. «Мета нинішнього заходу – культурно-пізнавальна. Ми сподіваємося, що завдяки таким зустрічам студенти, особливо першокурсники, зможуть краще роззнайомитися, відчути себе в колективі й поринути в атмосферу автентичної індійської культури», - зазначив викладач мови й літератури гінді кафедри Близького Сходу Юрій Ботвінкін.

Для більшої урочистості й офіційності заходу Центр мови гінді та індійської культури запросив на зустріч зі студентами представника Посольства Індії – пані Йоджну Патель. «Мені надзвичайно приємно бачити таке натхнення й бажання українських студентів вивчати мову гінді. Я з радістю дарую вам любов, яку привезла зі своєї країни», - звернулася до юних індологів пані Йоджна.

Екскурс у вивчення мови та культури гінді в Україні зробила викладач кафедри Близького Сходу Катерина Довбня. За тим розпочався «камерний» концерт, в якому взяли участь студенти-індологи Київського та Лінгвістичного університетів.

Концерт розпочався гімном Індії у виконанні студентів 1 курсу КНЛУ. Урочистості номеру додав святковий традиційний індійський одяг учасників свята.

Індійський національний танець виконали студентки з театру студії «Накшатра» при молодіжному центрі КНУ імені Тараса Шевченка. Він був присвячений богу Ганешу й символізував початок дружніх взаємовідносин між усіма учасниками заходу.

Мантру – побажання добробуту всьому живому виконав етно-гурт «Прелеста», а першокурсники-індологи поставили танцювально-вокальний номер у вишиванках.

За традицією свято завершилося частуванням – у Центрі мови гінді та індійської культури гості й учасники заходу змогли скуштувати національних індійських ласощів.

Текст: Анна Мукан,
Фото: Анна Юнак