Професор з Алжиру прочитав лекцію для філологів-сходознавців

17 вересня в Інститут філології на запрошення Єгипетського центру арабської мови та культури Інституту філології завітав професор з Алжиру.

Почесний гість прочитав студентам та викладачам арабської секції кафедри Близького Сходу лекцію з сучасної алжирської літератури, зробивши стислий огляд літературного процесу в Алжирі, починаючи з часів римського панування і до сьогодні. Професор Х. Катаб розповів про арабомовну і франкомовну літературу Алжиру.

Лекція читалася арабською мовою, тому студенти окрім цікавої теоретичної інформації отримали можливість поспілкуватися арабською мовою на фахову тему. Ця зустріч була надзвичайно актуальною для студентів, що вивчають арабську літературу, а особливо для тих, хто планує її глибше досліджувати в майбутньому. Студенти більш детально дізналися про цікаві постаті в сучасній алжирській літературі, і не виключено, що їх творчість стане предметом наукових досліджень або ж читання з метою розвитку своєї мовної компетенції.

Після лекції шановний гість відвідав Єгипетський центр арабської мови та культури Інституту, де поспілкувався з його директором та викладачами арабської мови, ознайомився з бібліотечним фондом Центру та подарував декілька примірників збірника наукових статей з літературознавства, що публікується Університетом Константіна 1, а також повне зібрання творів алжирського письменника, літературознавця та критика Абдельмаліка Муртада.

Під час візиту декана факультету літератури та іноземних мов університету Константіна 1 професора Хасена Катаба були обговорені перспективи та можливі напрямки співпраці між Інститутом філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та очолюваним професором факультетом Університету Константіна 1.

Текст: Єгипетський центр арабської мови та культури,
Фото: Валерій Попов