Нові змісти університетської галереї

Цьогорічний сезон презентацій в мистецькій галереї Червоного корпусу розпочався 10 вересня. Для всіх її гостей і відвідувачів справжнім подарунком стала виставка ікон українського живописця Олександра Охапкіна. Колекцію «майстра релігійної поезії у фарбах», яка постійно зберігається в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль», у стіни Київського університету привіз директор Центру фольклору та етнографії Інституту філології Олексій Доля.

На урочистому відкритті виставки були присутні художник, автор ікон Олександр Охапкін, проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка доц. Володимир Бугров, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, фундатор історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», громадський діяч Ольга Богомолець, заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, член НСЖУ, Член Українського медіа-клубу Лариса Мудрак, заслужена артистка Україна, журналістка, відома художниця, співробітник кафедри фольклористики Інституту філології Анжеліка Рудницька.

Проректор наголосив, що нинішня сакральна виставка є чудовим свідченням відновлення духовних скарбів Шевченкового університету, його звання навчально-наукового та духовно-культурного центру напередодні ювілею Кобзаря.

«Це те, чим має пишатися Українська держава, те, яким має бути наше щодення. Ці ікони осяюють життя», - переконана Ольга Богомолець, власниця єдиного у світі музею домашньої ікони й щира поціновувачка робіт Олександра Охапкіна.

Своїми враженнями від виставки ікон кіровоградського живописця поділилася також Лариса Мудрак: «Людина щаслива тоді, кола вона долає важкий життєвий шлях і може ділитися своїм досвідом з іншими. Саме тут, у стінах Київського університету, відбувається духовний розвиток, яким щасливі люди можуть ділитися з усіма».

Не можна було не згадати про душу й серце Київського університету – кафедру фольклористики й Центр фольклору та етнографії Інституту філології, де ведеться не лише науково-дослідна робота, а й пульсує активне мистецьке життя. Про цей підрозділ Університету, який організував не лише цю виставку, а й перманентно влаштовує презентації народних майстрів у Мистецькій залі Жовтого корпусу, розповіла Анжеліка Рудницька.

Олександр Охапкін насамкінець зазначив, що щиро радіє з того, що хатня ікона – нетрадиційна ікона – сьогодні набуває популярності серед широких верств населення. Адже народна культура має не лише надихати й викликати замилування, а й бути глибоко духовною, вважає автор ікон.

Завершилася презентація псальмами у виконанні фольклорного гурту «Гуляйгород».

Текст: Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов