Студентам Київського університету прочитають курс лекцій про Тараса Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка ще з минулого навчального року почав активно готуватися до відзначення 200-річчя з дня народження письменника, філософа й художника, чиє ім’я носить уже не одне десятиріччя. Указом ректора акад. Л.В. Губерського було створено Оргкомітет і Робочу групу на чолі з проректором С.А. Вижвою з відзначення ювілею, які розробили план святкових заходів. «Першою ластівкою» стала Міжнародна наукова конференція «Святої правди голос новий…» наприкінці 2012 року, яку організували Інститут філології разом із Національним музеєм Тараса Шевченка.

З початком нинішнього навчального року Інститут філології почав виконання ще одного важливого пункту програми заходів – піврічного читання факультативу «Феномен Тараса Шевченка в культурному та гуманітарному просторі України і світу» для всіх підрозділів Університету. Програма курсу розроблена Кафедрою історії української літератури та шевченкознавства й буде читатися її викладачами. Факультатив розрахований для всіх студентів – з 1 курсу бакалаврату до другого курсу магістратури. Студенти гуманітарних і природничих спеціальностей прослухають по 5 лекцій (10 годин): «Творча біографія Т.Шевченка як приклад реалізації геніальної особистості», «Особливості націософської концепції Т.Шевченка», «Аксіологічні засади творчості Т.Шевченка», «Екзистенційно-етичні мотиви у творчості Т.Шевченка», «Світова велич Т.Шевченка: феномен поет у контексті світової культури». Першими прослухають факультатив студенти юридичного факультету.

«Лекції мають загальноосвітнє спрямування, оскільки кафедра шевченкознавства вважає, що кожен студент Київського університету (як і взагалі громадянин України) має знати, хто такий Тарас Шевченко, й розуміти його значення для нашої історії», - зазначає завідувач кафедри історії української літератури та шевченкознавства проф. Оксана Сліпушко.

Текст: Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов