Єгипетський центр арабської мови та культури відсвяткував 5-річчя

27 травня – особлива дата для Єгипетського центру арабської мови та культури. Саме цього дня у 2008 році за сприяння Посольства Арабської Республіки Єгипет в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка було урочисто відкрито спеціалізований центр з вивчення арабської мови, літератури, історії та культури – Єгипетський центр.

27 травня 2013 року в Єгипетському центрі арабської мови та культури відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 5-річчя заснування Центру. Зокрема, працівниками Центру було підготовлено та відкрито експозицію, яка відображує найяскравіші культурні заходи, що були проведені Центром за п’ять років роботи.

Привітати студентів-арабістів та викладачів Єгипетського центру зі святом приїхав почесний гість – Надзвичайний та Повноважний Посол Єгипту Усама Тауфік Юсеф Бадр. Вітаючи працівників Центру, Пан Посол побажав їм наснаги в їхній особливій місії – популяризації арабської мови, літератури та культури в Україні та запевнив у своїй всебічній підтримці їхніх навчальних і творчих ініціатив. Дипломат висловив надію на подальше зміцнення плідної співпраці між Єгипетським центром та Посольством Арабської Республіки Єгипет. Надзвичайний та Повноважний Посол Єгипту подарував Центру статуетку богині-охоронниці з давньоєгипетської міфології.

Після офіційної частини заходу студенти-арабісти та викладачі Єгипетського центру під час дружнього чаювання мали можливість поспілкувалися з паном Послом в теплій та невимушеній атмосфері, розказати про свою роботу, обговорити питання особливостей діалектів, подискутувати про проблеми, що можуть виникати при спілкуванні з носіями мови з різних країн, про сучасні позиції арабської мови в світі та розвиток арабської літературної мови загалом. Студентам і викладачам було дуже цікаво почути думку пана Усами Тауфіка Юсефа Бадра з цих питань.

Свято всім дуже сподобалося і сповнені приємними враженнями викладачі Центру з ентузіазмом готові продовжувати свою практичну та наукову діяльність, а студенти – навчатися зі ще більшою наснагою.

Єгипетський центр арабської мови та культури