Перекладацькі майстерні

4 квітня 2013 року в Інституті філології відбулася зустріч студентів кафедри теорії і практики перекладу з німецької мови з Юрком Прохаськом, відомим літературознавцем, перекладачем й есеїстом, і Софією Онуфрів, перекладачкою з Берліна. Формат невимушеної бесіди дав змогу студенству розпитати досвідчених перекладачів про тернії та переспективи перекладацької професії в Україні та Німеччині, познайомитися з краєвидами перекладної літератури в Україні, дізнатися, як перекладач знаходить «свого» автора і який шлях має пройти переклад твору, перш ніж потрапити до рук читача.

5, 6 та 7 квітня 2013 року на базі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка і Ґете-Інституту в Україні у рамках проекту TransStar Europa відбулися перекладацькі майстерні для мовних пар: німецька-українська, німецька-хорватська і українська-німецька. 12 перекладачів-початківців у супроводі менторів, знаних перекладачів – Клаудії Дате (Німеччина), Енді Єлчича (Хорватія) та Юрка Прохаська (Україна) – навчалися долати мовні й культурні труднощі у перекладі художнььої літератури, обговорювали й відточували власні переклади, обмінювалися досвідом зі своїми колегами. Зі стартом проекту і початком трьохрічної праці перекладачів і культурних менеджерів привітали проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) професор Петро Олексійович Бех і заступник директора Інституту філології, кандидат філологічних наук, доцент Валерій Федорович Чемес. Керівництво Університету відзначило значущість проекту для Університету і для України загалом і запевнило у своїй підтримці.

Ввечері 5 квітня гості й учасники проекту мали нагоду поспілкуватися з організаторами TransStar Europa, перекладачами і українськими авторами під час подіумної дискусії в Ґете-Інституті (модератор – доц. Марія Іваницька). Публіка мала змогу насолодитися творами романтичної Дзвінки Матіяш і епатажного Юрка Іздрика. Перекладацько-літературний перформенс доповнив музикою мультимедійний проект DRUMТЕАТР, гучний, неординарний , «відірваний».

Текст: Тетяна Супрун