СЬОМІ ВСЕУКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНІ ЧИТАННЯ, ПРИСВЯЧЕНІ ПРОФЕСОРУ ЛІДІЇ ДУНАЄВСЬКІЙ

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут філології
Кафедра фольклористики
Юридичний факультет
Центр народознавства «Козак Мамай» («Мамаєва Слобода»)
Центр Української Культури та Мистецтва

СЬОМІ ВСЕУКРАЇНСЬКІ НАУКОВІ ФОЛЬКЛОРИСТИЧНІ ЧИТАННЯ,
ПРИСВЯЧЕНІ ПРОФЕСОРУ ЛІДІЇ ДУНАЄВСЬКІЙ

Шановні колеги!
Науково-мистецький захід «Жили-були…», який відбувся 12 травня 2012 року, зініційований кафедрою фольклористики Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка та проведений спільно з Центром народознавства «Козак Мамай» та Центром Української Культури та Мистецтв, набув всеукраїнського масштабу і став прикладом науково-практичного форуму новаційного формату.

Розглядаючи фольклористику як базову галузь гуманітарних знань, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, зокрема кафедра фольклористики Інституту філології та юридичний факультет, запроваджує інтердисциплінарний вектор дослідження національної традиції із дотриманням концепції інтеграції теоретичного та прикладного вивчення фольклорного феномену. Тому невід’ємною складовою наукового форуму є виставка виробів народних майстрів та зразків народного малярства, інтерактивні методи засвоєння традиційних знань – майстер-класи з народних ремесел, народного танцю, народної гри, виступи народних фольклорних гуртів.

У межах Науково-мистецького заходу «Жили-були…» заплановано проведення Сьомих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській, і фольк-фестиваль, куди будуть запрошені творчі колективи різних регіонів України. Такий формат сприятиме не лише взаємозближенню та взаємопізнанню культурних надбань різних етнографічних груп українства і не тільки уможливить налагодження особистих контактів, а й, що є на сьогодні вельми важливим, дозволить осягнути сучасну фольклорну мапу України.

Передбачувані напрями наукової дискусії Сьомих всеукраїнських наукових фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській.
• Фольклор України як націєтвірний чинник
• Казкознавство в Україні: історія, сучасність, перспективи розвитку
• Правова культура в Україні
• Фольклористика в Україні: здобутки, проблеми методології, перспективи розвитку
• Фольклорний процес у сучасному інформаційному просторі
• Етномозаїка традиційних культур населення України
• Фольклор та фольклористика етнографічних регіонів України
• На перехресті двох культур: взаємодія народнопоетичної та художньої творчості
• Етномузикознавство: історія дослідження та нові методологічні підходи
• Україна і світ: полілог культур
• Дитячий фольклор та фольклор для дітей

Орієнтовний план заходів Науково-мистецької акції «Жили-були...»:
8 червня 2013 року
Центр народознавства «Козак Мамай» («Мамаєва Слобода», вул. М. Донця, 2)
10.00-10.30 – Молитва за Україну (Церква Покрова Пресвятої Богородиці «Мамаєвої Слободи»)
11.00 – Офіційне відкриття науково-мистецької акції, розгортання державного прапора України
11.30-12.00 – Кінне шоу (Центральний майдан «Мамаєвої Слободи»)
12.00-14.00 – Пленарне засідання конференції (приміщення скарбниці «Мамаєвої Слободи»)
13.00 -13.40 – Показ колекцій одягу з етноелементами (Мала сцена «Мамаєвої Слободи»)
11.00-17.00 – Виставка народних майстрів (територія «Мамаєвої Слободи»)
11.00-17.00 – Майстер-класи з традиційної дитячої гри, народного танцю, народних ремесел (Центральний майдан «Мамаєвої Слободи»)
11.00-16.00 – Виступи фольклорних гуртів (Мала сцена «Мамаєвої Слободи» та територія Центру)
15.00-17.00 – Робота секцій конференції (приміщення садиб «Мамаєвої Слободи»)
17.00-17.30 – Підведення підсумків науково-мистецької акції (Мала сцена «Мамаєвої Слободи»)

Для виступів у Сьомих всеукраїнських наукових фольклористичних читаннях організаційний комітет запрошує учених-гуманітаріїв, музеєзнавців, дослідників-практиків.

Тему виступу та його коротке резюме (до 1800 знаків) просимо надсилати до 25 квітня 2013 року на електронну адресу організаційного комітету.

Регламент виступу: 20 хвилин у пленарному засіданні, 10 хвилин – у секційному засіданні, 5 хвилин – обговорення доповіді.

Робочі мови Читань: українська, всі слов’янські, англійська.

Матеріали Читань будуть опубліковані у черговому випуску наукового збірника «Література. Фольклор. Проблеми поетики» (зареєстрованого Постановою президії ВАК України, протокол № 1-05/7 від 09.06.99). Вартість публікації становитиме 20 грн. за сторінку.

організаційного
комітету: