П’ята міжнародна науково-практична конференція "Мова, література і міжкультурна комунікація"

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
П’ята міжнародна науково-практична конференція
"Мова, література і міжкультурна комунікація"

22-23 березня 2013 року
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
Київ, бульвар Т. Шевченка, 14
За сприяння Японської фундації
ПРОГРАМА

Перша частина (Актова зала Інституту філології)
8:30   Початок реєстрації учасників (біля Актової зали)

9:00   Вітальне слово:
     проф. Бондаренко Іван Петрович, заступник директора Інституту філології,
     завідувач кафедри китайської, корейської та японської філології
     Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Й.В. пан Саката Тоічі, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні
Александрук Валерій Євгенович, начальник Відділу країн Східної Азії МЗС України
проф. Бех Петро Олексійович, проректор з міжнародних зв’язків
Київського національного університету імені Тараса Шевченка

9:20-12:00 Пленарне засідання
9:20-10:30 проф. Сасакі Мідзуе (Університет Мусашіно)
     «Невербальна комунікація: одяг та ключові слова японської мови»
10:30-10:50 Перерва
10:50-12:00 проф. Хідаші Юдіт (Будапештський університет)
     «Від розуміння іншої культури до мультикультурного середовища»

Обідня перерва (12:00-13:30) ※Обід для учасників конференції буде подано у їдальні
Інституту філології (2-й поверх)

Друга частина (кімнати роботи секцій)
13:30  Секційні засідання (програма роботи секцій та розклад кімнат вказані на окремому аркуші)

17:30  Заключне слово (керівники секцій)

【До відома учасників】
1. Прохання заповнити і здати анкети.
2. Після закінчення конференції Посольство Японії в Україні влаштовує фуршет з нагоди проведення Семінару з проблем викладання японської мови. Запрошуються учасники, які отримали додаткову інформацію.
3. 12-й Семінар з проблем викладання японської мови, які відбудеться завтра, розпочнеться о 9:00 у
к. 81 на 2-ому поверсі Інституту філології. Початок реєстрації о 8:30.

Коротка біографія головних доповідачів

◆ Доктор наук Мідзуе САСАКІ

Професор спеціальності «Мова та культура» відділу аспірантури Університету Мусашіно
Сфера наукових інтересів: японська мова, методика викладання японської мови, японська культура, теорія міжкультурної комунікації

З 2003 року займає вищезазначену посаду після років викладання в Університеті Ямаґучі (1998 – 1993 рр.) та Йокоґамському національному університеті (1993 – 2003 рр.). До цього часу викладала японську мову багатьом студентам за обміном; багато учнів полюбили її за практичну методику викладання японської мови, серед яких є й такі, що зараз беруть активну участь в діяльності установ, в яких викладається японська мова, як в Японії, так і за її межами. Крім того, до підручника з рідної мови для середньої школи включено спеціально розроблений нею твір про японську мову, яка розглядається з нової точки зору. Серед основних праць є такі, як: «Японська мова в діалогах», «Збірник завдань з покращення рівня японської мови» («Джапан Таймз»), «Яка ж вона - японська мова?» (Видавництво «Чікума-шьобо»), «Японська мова як іноземна» (Видавництво «Коданшя Лтд.», серія нової сучасної літератури), «Японська мова: погляд ззовні» (Видавництво «Шьоґакукан»), «Словник японської гендерної лексики» (Видавництво «Токіо-шьо Шюппан»), «Японські реалії» (Книгарня «Хокусейдо Пресс»), «Серія довідників японських виразів» («Арка») та ін.

Лауреат 44-ої премії в галузі видавництва дитячої літератури та культури «Санкей», почесний голова Наукового товариства гендерних досліджень японської мови, директор Наукового товариства Японії з питань компаративних досліджень цивілізацій, директор Наукового товариства Японії з питань всесвітніх систем та етики, почесний доктор літератури Пусанського університету іноземних мов.
Веб-сайт: http://www.nihongonosekai.com/

◆ Юдіт ХІДАШІ

Професор кафедри міжнародного управління Будапештського економічного університету
Сфера наукових інтересів: прикладна лінгвістика, теорія комунікації, міжкультурні дослідження
Навчалася в Будапештському університеті імені Етвеша Лоранда, отримала ступінь магістра з загальної прикладної лінгвістики та ступінь доктора філологічних наук, присуджений Угорською академією наук. У 1986 р. стала професором Будапештського економічного університету. Окрім Японії також має досвід дослідницької діяльності у різних куточках землі. Протягом 2001 – 06 рр. займала посаду професора кафедри міжнародної комунікації в Університеті міжнародних досліджень Канда. З квітня 2006 р. очолила кафедру міжнародного управління Будапештського економічного університету.
Серед основних праць – «Основи міжнародної комунікації» (Видавництво «Санґеншя») та ін.