ХХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка

Український центр культурних досліджень повідомляє, що в період з 13 по 17 травня 2013 року в м. Києві відбудеться ХХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка – відкритий для учасників з України та зарубіжних країн.

До участі в конкурсі запрошуються аматори, учнівська молодь, студенти вищих і середніх навчальних закладів та професійні виконавці за поданням Управлінь культури облдержадміністрацій, республіканських та обласних науково-методичних центрів (центрів народної творчості), українських національно-культурних товариств країн проживання.

Конкурсну програму читці можуть підготувати за одним із двох варіантів:
I варіант: 1) твір Т.Г. Шевченка;
2) твір сучасного українського поета, письменника;
3) твір, обраний за власним уподобанням (це можуть бути твори зарубіжних авторів).

II варіант: Композиція за творами великого Кобзаря, сучасних українських авторів, присвячених Т. Г. Шевченку чи на вільну тему та твір Т. Г. Шевченка. Тривалість конкурсної програми – до 10 хвилин.

Твори виконуються українською або рідною мовою виконавців із наданням перекладу українською мовою.
Виступи учасників фестивалю оцінюються за такими номінаціями:
- Професійні виконавці;
- Виконавці-аматори та аматорські колективи;
- Виконавці та колективи вищих навчальних закладів культури;
- Виконавці та колективи середніх спеціальних навчальних закладів культури;
- Виконавці-діти та дитячі колективи.

Порядок виступу відбувається за рішенням журі конкурсу. Переможці отримують звання лауреата та дипломанта конкурсу, нагороджуються Гран-прі, дипломами лауреата I, II, III ступенів у кожній номінації, дипломами. Переможець серед наймолодших учасників конкурсу нагороджується дипломом «Мистецька надія».

Для участі у конкурсі необхідно надіслати заявки до 1 квітня 2013 року на електронну пошту секретаря журі конкурсу Босик Зої Олександрівни zoia.bosik@gmail.com ((097) 188-53-80) та обов’язково поштою за адресою: Український центр культурних досліджень, вул. Мазепи 21, корп.5, м. Київ-015, з поміткою «ХХІІ Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка» (форма заявки додається). Оргкомітет, розглянувши надіслані заявки, залишає за собою право щодо участі заявленого учасника чи колективу у фестивалі протягом одного місяця, але не пізніше 30 квітня 2013 року.

Кiлькiсть учасників – не більше 4-х читців від області та по 1 ансамблю чи театру читця (кількість учасників – за домовленістю з оргкомітетом), 1 представник ОЦНТ (ОНМЦ) та учасник творчої лабораторії. Вiк учасників – до 35 років. Неповнолітні обов’язково мають супроводжуватись дорослими.
Для представників із зарубіжних країн – до 2 осіб від країни.
Витрати на відрядження учасників конкурсу організатори не покривають.

Заїзд учасників –13 травня 2013 р.
Від’їзд – 17 травня 2013 р.
Контактні тел.: 254-36-33 (Садовенко Світлана Миколаївна – керівник конкурсу ((050) 290-86-49), Неволов Василь Васильович – художній керівник конкурсу, Босик Зоя Олександрівна – секретар журі конкурсу).

В. о. директора О. А. Гриценко