Турецькі музики в Інституті філології

Кафедра тюркології Інституту філології систематично влаштовує для своїх студентів культурно-наукові семінари і зустрічі з іноземними гостями. Головна мета таких заходів – покращити мовні навички своїх вихованців, а також розширити уявлення про культуру Туреччини. Саме з такою метою 27 лютого для студентів-тюркологів та любителів східної народної творчості в Турецькому центрі інформації та досліджень к.філол.н., доц. Федора Іванівна Арнаут організувала зустріч з музиками Турецького хору народної музики анкарського радіо: Арсланом Акьолом (кабак кеман) і Хусейном Джейланом (баглама).

Турецька народна музична культура дуже багата. Цікаво, що одні й ті самі мелодії та пісні в різних регіонах країни здавна виконуються по-різному. Це явище і взялися проілюструвати гості з Туреччини. Вони, використовуючи традиційні інструменти своєї країни – кабак кеман і баглама – продемонстрували різні варіанти народних мелодій з усіх регіонів Туреччини. Ніхто не залишився байдужим до чаруючих східних мелодій, особливо викладачі, які не втрималися і виконали кілька традиційних танцювальних па.

У вигляді подяки музикантам за щирість виконання дві студентки заспівали в унісон турецьку та українську пісні, ще раз довівши надзвичайну мелодійність обох мов.

Захід традиційно супроводжувався частуванням за турецькими традиціями – солодощами та чаєм. Турецький центр інформації та досліджень ще раз довів, що він є соціально-культурним і науковим осередком, серед пріоритетних завдань якого – налагодження двосторонніх україно-турецьких зв’язків.

Текст: Анна Мукан,
Фото: Валерій Попов