До ювілею Лесі Українки

Центр літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка взяв участь у виданні монографічної праці про модерну творчість геніальної Лесі Українки. У лютому 2021 року їй виповнюється 150 років. Загребський університет (Хорватія), зокрема університетська кафедра української мови і культури, підготували про поетесу колективне монографічне дослідження «Lesja Ukrajinka i kultura ukrajinske moderne» (Загреб, 2020, 516 стор.). У ньому йдеться про життя і творчість великої поетеси, про її фольклорно-етнографічні зацікавлення, про громадську діяльність та участь у загальноєвропейському становленні модерну як нового стильового явища рубежу ХІХ-ХХ століть. Директору Центру літературної творчості професору М. К. Наєнку належить у монографії наукова студія про суто поетичну спадщину Великої Українки (Myhajlo Najenko: Lesja Ukrajinka Neoromantizam, Lirika, Lirsko-epska djela, Dramski opus). Переклад українського тексту хорватською мовою здійснила Pavao Jergović.
Автори проекту видання професори Jevgenij Paščenko i Tetyana Fuderer. Монографія щедро ілюстрована світлинами, а також живописними та скульптурними зображеннями поетеси і репродукціями з українського культурного ареалу її епохи.