«Шевченко, який живе у Слові»: результати мовно-літературного конкурсу

4 листопада 2020 року відбувся І (університетський) етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в якому цьогоріч узяли участь представники студентства як Інституту філології, так і інших факультетів. У зв’язку з карантинними обмеженнями, пов’язаними з COVID-19, конкурс відбувся в онлайн-форматі в системі Googgle Classroom. Заявки на конкурс подали 50 учасників із шести факультетів / інститутів нашого університету, серед яких і бакалаври, і магістри різних освітніх програм (див. діаграми).

Учасникам були запропоновані різні види творчих завдань (написання різностильових текстів, пов’язаних із життям і творчістю Тараса Шевченка; визначення його величі для української та світової культурної спадщини; нове прочитання Шевченка в реаліях ХХІ століття та ін.), з якими студенти майстерно справилися. Журі конкурсу, у складі якого професор Олена Романенко (заступник директора з науково-педагогічної роботи Інституту філології), професор Галина Наєнко (кафедра української мови та прикладної лінгвістики), професор Оксана Сліпушко (кафедра історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості), доцент Дмитро Сизонов (кафедра стилістики та мовної комунікації), відзначили креативний підхід учасників до інтерпретації творчості Шевченка, цікавий аналіз Шевченкового слова та широкий кругозір у шевченкознавчих студіях. Конкурс був проведений у рамках загальноуніверситетських заходів до Дня української писемності та мови.

За результатами проведеного конкурсу були визначені призери:

А. Серед філологів:
І місце – Ангеліна Олійник,
ІІ місце – Ірина Турок та Марія Глушакова,
ІІІ місце – Ольга Бучек, Владислава Коптілова, Руслана Водзінська та Марія Савенок

Б. Серед студентів інших спеціальностей:
І місце – Ілля Левченко (історичний факультет)
ІІ місце – Дарина Воронцова (економічний факультет)
ІІІ місце – Євген Довбак та Катерина Ковбасюк (Інститут права)

Переможці представлять наш університет на наступних етапах конкурсу.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ! Дякуємо всім учасникам за творчу майстерність, художню естетику та креативність у роботах, що, безсумнівно, популяризують ім’я Шевченка серед сучасної молоді.

Організаційний комітет Конкурсу

Категорії: