Розпочалися Тижні Німеччини в Інституті філології

"Об’єднані в Європі – 30 років Німецької єдності" − під таким гаслом у жовтні 2020 року проходять Тижні Німеччини в Україні. До відзначення такої події долучився й Інститут філології. Наша кафедра германської філології та перекладу у співпраці з Посольством Німеччини в Києві 7 жовтня 2020 року організували фотовиставку "Злам на Сході, життя змінюється"/„Umbruch Ost. Lebenswelten im Wandel" та зустріч «Історичні паралелі: мирна революція в Німеччині та українська революція на граніті».

На відкритті Тижнів Німеччини в Інституті філології з вітальними словами виступили: заступниця керівника відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Німеччини п. Д. Лоренц-Цурвеме, керівник представництва Німецько-українського форуму в Україні п. Й.Дрешер, заступниця директора Інституту філології доц. Н.Гач, завідувачка кафедри германської філології та перекладу проф. М.Іваницька.

Для організаторів було цікавим провести паралелі між Німеччиною та Україною того часу, між мирною революцією у Німеччині та студентською революцією на граніті в Україні. Тому колеги і студенти зацікавлено слухали емоційні та життєві розповіді історика, доцента кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн О.Ф. Іванова та учасниці Революції на граніті, співачки і журналістки, мисткині, волонтерки Анжеліки Рудницької.

Під час події обговорили події 1990 року, що привели до об'єднання розділеної Німеччини, до розпаду СРСР, до становлення незалежної Української держави. Активна життєва позиція молоді, яка боролася за свободу та демократію, яка не боялася виступати проти тоталітарної системи, стала прикладом жертовности заради високої ідеї. І якщо Німеччина зреалізувала свою мрію про єдину державу, то Україна все ще мусить боротися із наслідками тоталітаризму. А, отже, уроки історії нам усім вартує засвоїти.

Така думка привела колег із Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з ГО "Німецько-український форум" до ідеї цікавого проєкту 30 років німецького Возз'єднання і української Революції на граніті. Про нього розповів завідувач кафедри германської філології та зарубіжної літератури ЖДУ доц. М.Ліпісівіцький. У цьому проєкті взяла участь і студентка нашої кафедри Т. Непипенко, відео з якою можна переглянути тут - http://kreativwerkstatt.d-u-forum.de/uk/mauer-in-kyjiw-ukr/?fbclid=IwAR2... .

Виставку можна подивитися у фойє Інституту філології, а через тиждень - на третьому поверсі біля Центру німецької мови та культури.

Фото Валерія Попова