6-ті роковини загибелі Святослава Горбенка

Щороку у жовтні Київський національний університет імені Тараса Шевченка вшановує пам'ять юного хлопця, студента-японіста, який загинув під час захисту Донецького аеропорту, "кіборга" - Святослава Горбенка. Цього року вже минають 6-ті роковини від дня його загибелі. З нагоди цього 6 жовтня 2020 року до аудиторії, названої на честь Святослава Горбенка, прийшли батько Сергій Горбенко, директор Інституту філології Григорій Семенюк, його заступники, викладачі, співробітники, студенти, представники Ради ветеранів КНУ, військовослужбовці. Уся філологічна та університетська громади загалом знають історію Святослава. Однак щороку, стоячи на мітингу-реквієм, кожен з присутніх не може стримати емоцій, бо болить душа, за те, що у такому юному віці, у свої 19, розуміючи силу ідеї та відповідальності, він загинув, захищаючи свою державу. "Вшанування пам'яті тих, хто поклав життя за мир у нашій країні, є не тільки свідченням їхньої пам'яті і слави, а й нагадуванням того, що ми маємо знати наші національні цінності та гідно їх захищати. Ми маємо усвідомлювати, що ми - українці. Вічна пам'ять Святославу й усім героя, адже завдяки їм живе наша нація", - сказав директор Інституту філології Григорій Семенюк на мітингу-реквієм.

Зі сльозами на очах, згадуючи 6 жовтня 2014 року, Сергій Горбенко (батько Святослава), зауважив: "6 років тому у цей день нашій родині повідомили, що Святослав загинув. Тоді у нас перевернулася душа. Тому число 6 є трагічним для Горбенків. Однак, сьогодні, мені приємно, що у такий сумний день я стою коло іменної аудиторії нашого сина, що у садку Інституту філології посаджено меморіальну сакуру на честь Святослава. Мені приємно, що про нього знають не тільки в Україні, а й за кордоном. Адже завдяки цьому він серед нас, він живе. Інститут філології й Шевченків університет загалом першими визнали Святослава як "кіборга". Тому щиро дякую усім. Ви підтримали нашу родину".

Слово на мітингу виголосив і Денис Антіпов, викладач кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Інституті філології, який теж добровольцем пішов у 2014 році захищати нашу Україну: "Цей мітинг є нагадуванням, що ми не маємо права поступитися ворогові, бо вже заплачено найціннішим - життям юних воїнів. Вшановуючи пам'ять Святослава Горбенка, ми вчимо молодь усвідомлювати важливість національних цінностей".

Насамкінець мітингу присутні поклали квіти поклали квіти коло аудиторії та меморіальної сакури у садку Інституту філолгії.

Герої не вмирають!

Фото Валерія Попова, текст Олександри Касьянової