Кафедра історії української літератури, теорії літератури і літературної творчості вітає майбутніх письменників

18 вересня 2020 р. в головній залі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася традиційна церемонія знайомства кафедри з першим курсом освітньої програми «Літературна творчість, українська мова і література та англійська мова». На цю зустріч зібралися викладачі програми, студенти старших курсів та випускники-літтворці, що прийшли подивитися на молоде поповнення та поділитися своїм актуальним досвідом. Найщиріші привітання лунали від завідувача кафедрою, проф. Грицик Л.В., від професорів Бернадської Н.І., Гаєвської Н.М, Ткаченка А.О, письменниці та викладачки, к.ф.н. Бєлімової Т.В. З теплим привітанням виступив і літературознавець та письменник проф. Наєнко М.К., який керує університетською студією імені Максима Рильського та очолює «Центр літературної творчості».

«Нам уже двадцядть два роки, – говорить організаторка заходу професорка кафедри та гарант програми Шаповал Мар’яна Олександрівна. – Спеціальність «Літературна творчість, українська мова і література» була започаткована в Інституті філології ще у 1998 році, змінювалася, удосконалювалася, а після запровадження компоненту «англійська мова» залишається популярною освітньо-професійною програмою для бакалаврів, де навчання «літературній творчості» запропоновано як цикл творчої підготовки у низці основних курсів».

Чи важко навчати письменників? Чи можливо цьому навчитися взагалі і ким працювати після отримання диплому? Унікальність програми доводять результати випускників, які теж знайшли час, щоб завітати на цю зустріч. Так, наприклад, кандидатка філологічних наук Юлія Джугастрянська є лауреаткою Премії Кабінету міністрів України імені Максима Рильського за переклад українською роману Ред'ярда Кіплінґа "Кім", а кандидатка філологічних наук Каріна Дорошенко працює менеджеркою з комунікацій в громадській організації "Місто-сад" та виконує функції експерта в Українському культурному фонді. Вони обидві, як і д.філол.н. Шаповал М.О., пишаються приналежністю до наукової школи проф. Астаф’єва О.Г., найновіші книжки якого презентували на зустрічі. Перед присутніми виступили випускниці освітньої програми Софія Безверха (засновниця мистецької студії "Суб'єктив" та контент-менеджерка агенції Gres Todorchuk PR) та Ілона Червоткіна (тепер Магістр Літературного ордену ім. Св. Зіберта Світлого, таємної письменницької ліги, про існування якої нарешті офіційно оголосили Інституті філології). Гості поділилися досвідом з першокурсниками та запропонували колегам-викладачам ідеї для оптимізації їх майбутного навчання.

На зустрічі були присутні й майже магістри, у минулому студенти-літтворці, а тепер слухачі ОП «Літературно-мистецька аналітика» - Єгор Семенюк, Мар'ян Кондратюк, Дмитро Зозуля, Катерина Барановська, Лідія Жукова, які з великим інтересом вислухали творчі спроби новоспечених першачків й підтримали їх оплесками, квітами та власним творчим доробком. У чудовій атмосфері щирого спілкування збігли останні години першого тижня навчання, який для посвячених літтворців став початком довгого шляху опанування письменницькою майстерністю. Вітаємо!

Спасьонова Катерина, студкуратор першокурсників