«Ми любимо рідну мову за те, що вона наша, а не за конкурентоспроможність»

Значення рідної мови важко переоцінити. У кожного вона своя, а свято Дня рідної мови – універсальне. З цієї нагоди 21 лютого в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка прочитав лекцію про рідну мову один із відомих пропагандистів українського слова Дмитро Капранов. Також у стінах Жовтого корпусу було проведено акцію «Книжкова атака» від видавництва «Зелений пес».

Розпочав лекцію пан Дмитро з пояснення студентам важливості свята і рідної мови загалом: «Нині саме мова є тим єдиним об’єднуючим фактором для зміцнення і збереження культури в часи ментальної, національної та географічної неоднорідності. Конфлікти роз’єднують державу, а що може її зміцнити? Відповідь одна – лише мова має такі повноваження».

Дмитро Капранов під час виступу зосередив увагу на тому, що сьогодні в світі панує конкуренція мов, що не є перспективою для жодної держави, адже гоніння за першими місцями у світовому рейтингу лише зменшують якість і вартісність мов: «Навіяти екологічний підхід в мові і культурі – ось завдання держави. Ми обов’язково маємо витіснити розмови про конкуренцію і "йти вперед, при цьому не топтати". Ми ж любимо рідну мову не за те, що вона солов’їна, не за її мелодійність, не за конкурентоспроможність, а за те, що вона наша».

На завершення зустрічі відомий публіцист порадив студентам індивідуально любити рідну мову скрізь і всюди, незважаючи ні на що.

Текст: Олександра Касьянова,
Фото: Валерій Попов