Відбулася онлайн-зустріч із письменницею і «коуч»-тренером Наталією Гук

Наталія Гук – відома письменниця, підприємиця і «коуч»-тренер – уже не вперше приходить на зустрічі зі студентами спеціальності «літературна творчість». Цього року у зв’язку з карантином і особливим режимом навчання пані Наталя люб’язно погодилася провести онлайн-зустріч у межах дисципліни «Літературні проєкти: кураторство» для студентів ІV курсу, які наполегливо працюють над власними розробками і хотіли б почути про досвід у схожій сфері. Пані Наталія розказала про книжку «5+: керівництво зі здобуття фінансової свободи», яка вийшла у 2020 році у видавництві «Картуш», і про етапи, що передували її створенню.

Усе починалося три роки тому, коли Сергій Чернявський, відомий підприємець із Дніпра, знайшов через соцмережі київську письменницю Наталію Гук і запропонував їй спільну роботу над книжкою «5+», котра мала розкрити аспекти однойменної бізнес-концепції. Письменниця, що мала багаторічний досвід роботи в бізнес-структурах, зваживши всі «за» і «проти», погодилася. З’ясувалося, що проєкт «5+» розвивається в трьох основних напрямах: тренінги, настільна гра з ведучим і книжка. Пані Наталія погодилася вести всі три напрями і за результатами трирічної праці написала у співавторстві книжку в жанрі нон-фікшен, присвячену фінансам. Слід зауважити, що це видання унікальне для українського книжкового ринку, де в цій галузі переважають перекладні праці зарубіжних авторів, що часом важко прикладаються та адаптуються до реалій нашої країни. Тому досвід «5+» – це фактично перша спроба українських фінансистів розказати про своє бачення успішного ведення різноманітних проєктів в Україні.

Пані Наталія у своїй розповіді звернула увагу на такі аспекти будь-якого проєкту, як генерування ідей, що передує виробленню концепції і стратегії. Запропонувала студентам скористатися методикою «СМАРТ» під час визначення мети і завдання власного проєкту, а також розробити критерій оцінювання для майбутніх результатів; до власної команди порадила залучати професіональних «гравців». Саме такі прості механізми розрахунку очікувань і планування діяльності, на думку пані Наталі, дадуть змогу досягти успіху. Також пані Наталя поділилася секретами власного проєкту, розповіла про першопочатковий задум і його трансформацію під час роботи, наголосивши, що такі зміни не лише можливі, а й бажані, адже покликані вдосконалити продукт / послугу / активність.

Зустріч вийшла мотивуючою, надихнула студентів на пошук власних рішень. Сподіваємося, що в майбутньому ще не раз побачимося з пані Наталією і такі невеличкі майстер-класи з фінансової грамотності та формування власного проєкту стануть доброю традицією, адже на перетині різних галузей знань народжуються найцікавіші ідеї.
Тетяна Белімова