"ХЛЮПНИ НАМ, МОРЕ, СВІЖІ ЛАВИ!"

12 травня 2020 року Центр літературної творчості і Літературна студія імені Максима Рильського Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка оголосили дистанційний конкурс "Жива троянда", присвячений 125-річчю від дня народження автора "Троянд і винограду". Такий конкурс традиційно відбувається у травні кожного року.

Нині студентське журі підвело підсумки конкурсу й назвало його учасників та призерів.

У Конкурсі взяли участь студенти, магістранти та учні-випускники з різних університетів (шкіл, училищ) України та зарубіжжя. Призерами Конкурсу стали:

Номінація «ПОЕЗІЯ»

І місце

Ілона Михніцька – 3 курс, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка, спеціальність “Літературна творчість”; Світлана Вертола – 1 курс магістратури, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка, спеціалізація “Літературно-мистецька аналітика”;

ІІ місце

Юлія Гупалюк – 1 курс, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка, спеціальність «Українська мова і література та західноєвропейська мова»; Аліна Михайлюк – 3 курс, філологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, спеціальність “Середня освіта (українська мова та література)”;

ІІІ місце

Олександр Скрябін – випускник, Лозівський вищий коледж мистецтв, спеціалізація "Народні інструменти (акордеон)"; Антон Іщук – 1 курс, Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка, спеціальність «Українська мова і література та західноєвропейська мова»;

ІV місце – Олексій Приймак – випускник, Київський ліцей "Інтелект" ;

V місце – Rozalia Rzepka – 1 курс, факультет компаративістики Варшавського університету (Польща), спеціальність "Українська і польська філологія".

Номінація «ПЕРЕКЛАД»

І місце – Катерина Ніколенко – 1 курс магістратури, факультет філології та журналістики Полтавського НПУ імені Володимира Короленка.

Центр Літературної творчості Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка щиро вітає призерів Конкурсу і дякує всім його учасникам. Їхні твори будуть опубліковані в студентському альманасі "Сві-й-танок", у дванадцятому випуску.

Окрема подяка журі Конкурсу:

Богданові Братусю – голові журі, старості Літературної студії імені Максима Рильського; Дмитрові Зозулі, Анні Комар, Мар'янові Кондратюку, Дмитрові Луняці, Ірині Платон, Іванні Чорній – членам журі.

Вручення призів відбудеться на початку нового навчального року, на засіданні Літературної студії імені Максима Рильського ІФ КНУ імені Тараса Шевченка другого вівторка вересня (орієнтовно 8 числа).

P. S. Центр літературної творчості ІФ КНУ імені Тараса Шевченка заохочує до подальшої участі в конкурсі і цьогорічних, і нових конкурсантів. Зокрема, студентку Львівського університету імені Івана Франка Олесю Осередович, магістрантку Інституту міжнародних відносин НАУ Катерину Медведєву, студентів Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка Анну Лисенко, Наталію Линник, Володимира Павлова і всіх літстудійців, незалежно від того, в якому закладі функціонує їхня студія. Дехто з них брав участь у конкурсі й цього року; журі не змогло визначити для них призове місце, але це – не біда. Головне, що у них є закоханість у художнє слово, є природжена схильність до творчості і її слід постійно розвивати. Одна з форм – участь у змаганнях, у конкурсах, які стимулюють і загартовують волю до здобуття нових і нових перемог у творчості. У літературній справі не можна перемогти раз і назавжди. Поет, прозаїк чи драматург постійно перемагає насамперед себе з кожним новим своїм твором. Отже, творіть постійно і не зупиняйтеся на будь-якому досягненні. І ваш Божий дар виведе вас на золоту стезю геніальності. Головне – не бійтесь бути геніальними, утверджуйтесь як нове покоління у вітчизняному літературному процесі!

Текст - професор Михайло Наєнко