Заочна конференція "Мовознавча наука у ХХІ столітті" у відгуках учасників

16-17 квітня 2020 року кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології провела конференцію, присвячену пам'яті професора Фіонілли Нікітіної - досвідченого педагога, наукового й морального взірця для науковців КНУ. Багато хто з сучасних науковців має досвід участі в заочних конференціях, але в цьому випадку такий формат наукового зібрання - вимога часу. Тези доповідей будуть опубліковані у фаховому збірнику наукових праць "STUDIA LINGUISTICA" (вип. XIV-XV). Вітальне слово завідувача кафедри професора Ірини Голубовської можете переглянути на Фейсбуці. Ірина Олександрівна зібрала слова подяки й пропозиції вчених, які брали участь у конференції "Мовознавча наука у ХХІ столітті".

«Щиро Вам дякую. Програма просто вражає ̶ Вам вдалося зібрати надзвичайно авторитетний склад учасників із напрочуд цікавою проблематикою. Я із задоволенням переглянув назви доповідей. Оформлення - це окрема новела: дизайн, кольори... Дякую. Надзвичайно відповідально бути в такому контексті. Добра й здоров'я, радості й успіхів!»

Анатолій Загнітко, член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри загального мовознавства та прикладного мовознавства і слов’янської філології Донецького національногго універститету імені Василя Стуса

«Прочитала Ваш буклет про кафедру. Кафедра просто унікальна! Вдячна за можливість взяти участь у такій конференції і збірнику «Studia Linguistica - 15». Пишаюся тим, що побувала на такій кафедрі і мала можливість передзахисту саме на Вашій кафедрі. Це було для мене подарунком долі»

Оксана Просяник, доктор філологічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій Харківського національного економічного університету імені С. Кузнеця

«Спасибі велике за Конференцію, зокрема і за те, що в такий буремний час не збавляєте темпу в реалізації наміченого. Нехай Світло Христового воскресіння несе світло у Вашу кафедральну оселю»

Олег Тищенко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземних мов та перекладознавства Львівського державного університету безпеки життєдіяльності

«Влітку буде трохи більше часу, можна подумати про платформу, де б розмістити праці Фіонілли Олексіївни Нікітіної, або за тим же принципом зробити сайт науковця (я технічно допоможу, бо робила все сама). А поки можна (звісно, після карантину) посканувати її праці, потім зібрати в один файл PDF, щоб зручно було користуватися (сучасні сканери дозволяють це робити одразу). В ідеалі — знайти електронні варіанти хоча б останніх її праць (думаю, у видавництві це можливо). І популяризувати. Навіть ті ідеї, що я знайшла в хрестоматії, випередили життя не на один десяток років!»

Оксана Таран, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики Національного університету «Львівська політехніка»

«Вітаю з відкриттям Конференції! Ви запалюєте молоді покоління науковців і зберігаєте нетлінну пам'ять про вчителів і старших колег! Світла, добра, натхнення, енергії кафедрі!»

Світлана Лехніцька, випускниця кафедри загального мовознавства та класичної філології (2005 р.), кандидат філологічних наук, доцент кафедри латинської мови Національного медичного університету імені О.О. Богомольця

Дякуємо за співпрацю та відгуки. Кафедра загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики сподівається на плідні обговорення як віддалено, так і офлайн, коли для зустрічей настане час. Робота триває, радість від наукової творчості - передусім!