Дистанційно відвідати виставку

Творчість може бути порятунком у складні періоди. Але вона не існує без глядача. Інститут філології чекає на звичний ритм роботи й навчання. Тим часом пропонуємо всім охочим бодай дистанційно помилуватися керамічними панно Віри Томашевської. Ця колекція, що нині розміщена в мистецькій залі Інституту, має назву "Весняна симфонія". Виставку було заплановано до 30 квітня, тож ми ще зможемо нею помилуватися.

Автор - член Національної спілки художників України, дипломована теоретик та історик мистецтва. Персональні виставки Віри Томашевської бачили відвідувачі музеїв України, Хорватії, Німеччини. Роботи зберігаються у держустановах і музеях Великої Британії, США, Китаю, Бельгії. Настрій для художниці - над сюжетом і реалістичністю. Віра використовує для панно глину, скло, різноманітні оздоблювальні емалі й поливи. Твори виготовляє вручну. Мистецтвознавець Зоя Чегусова у передмові до книги-альбому "Віра Томашевська. Мистецтво кераміки" високо оцінює творчість художниці:

Як справжній художник вона у буденному бачить глибинний зміст. (...) Коли милуєшся життєлюбними квітковими композиціями Томашевської, досконало вибудованими нею на основі традиційних (...), особливо гостро розумієш, як безмежно авторка закохана в природу і в Бога, який дарує нам цю красу

Фото - Валерій Попов.