Вручення премії В.Сосюри на літературній студії

5 березня в Музеї-кімнаті Олеся Гончара відбулося засідання літературної студії імені М. Рильського, на якому головний редактор газети «Літературна Україна» Сергій Куліда нагороджував лауреатів премії імені Володимира Сосюри.

Першим узяв слово директор Центру літтворчості Михайло Наєнко. Згадував про Володимира Сосюру й дещо з історії «Літературної України». Зокрема розповів, що Олесь Гончар на похороні Сосюри сказав такі слова: «Сосюра був народним улюбленцем, про нього ходили легенди. Кілька поколінь радянських студентів виростали з його лірикою на вустах, численні ентузіасти розносили співуче Сосюрине слово по всій Україні».

Михайло Кузьмович також зауважив, що в останніх трьох номерах «Літературної України» опублікували твори наших літстудійців, і подякував за це головному редактору Сергієві Куліді. Пан Сергій наголосив: наразі премія імені Володимира Сосюри – одна з найкращих і найповажніших у літературі. Потім було оголошено переможців. Ними стали Руслана Мельничук і Олександр Вертіль. Пан Олександр не зміг приїхати на літстудію, але завітала Руслана. Лауреатка вважає Володимира Сосюру одним із найкращих поетів. Вона зацитувала його лірику, декламувала й свої вірші.

По нагородженню й спогадах – до справ студійних. Власними поезіями поділився староста літературної студії Богдан Братусь. Його однокурсник Владислав Хоменко прочитав оповідання-алюзію на творчість Франца Кафки. Вірші також лунали від магістрантів Мар’яна Кондратюка й Дмитра Зозулі. Потім студійці обговорювали почуті тексти. Насамкінець Михайло Наєнко нагадав свою пораду молоді – створювати покоління письменників.

За матеріалами Марини Єщенко. Фото Юлії Кузьменко.