“Я намагаюся писати про те, про що говорити неможливо”, - письменник Андрій Любка зустрівся зі студентами КНУ за ранковою кавою

26 лютого в Червоному корпусі КНУ імені Т.Шевченка відбулася зустріч із сучасним українським письменником Андрієм Любкою. Гостя запросила директорка Центру вивчення творчої спадщини Івана Франка Майя Мозер. Зустріч була присвячена не лише «розповідям про книжки», а й українській мові - як її бачить молодий автора.

Студенти та викладачі мали змогу дізнатися багато цікавих фактів про Андрія Любку. Наприклад, в дитинстві Андрію дуже подобався фільм «Леон-кілер». Юнак уявляв, як качатиме прес, а в один день в нього закохається Матильда. Саме це стало першим поштовхом взятися за перо, а згодом написати збірку історій «Кілер».

Наступною цікавинкою стала не найприємніша історія з життя Андрія. Після довгої подорожі до Португалії та Бразилії він вийшов із потягу в Ужгороді, відчув на собі подих перших осінніх холодів. «Саме в той момент я відчув «сауаде», раніше не зрозуміле мені португальське слово, що не має українського відповідника та перекладається як туга за чимось, чого начебто не існує. А потім світ побачила збірка з такою назвою» – розповідає Андрій Любка. Слухачі дізналися також про реальні події, що передували написанню твору «Карбід» та про мандрівку автора Балканами, в результаті якої з’явилася книга «У пошуках варварів».

«Вишенькою на торті» стало те, що письменник зачитав власний улюблений вірш та декілька уривків із прози. Поезія про любов вразила серце кожного, адже так щиро та «сильно» її може продекламувати лише той, чиє серце пізнало справжнє кохання.

Після завершення зустрічі відбулася фото- та автограф сесія. Кожен зміг поспілкуватися з Андрієм особисто та придбати його книжки. Текст: Дарія Заболотня, фото Валерій Попов