Відбулася Вчена рада Інституту філології

25 лютого в Інституті філології відбулася Вчена рада. На засіданні була виголошена доповідь доц. О.Бондаренка «Мова як зброя в гібридній війні»; заслуханий відповідальної за міжнародні зв’язки та профорієнтаційну роботу асист. Катерини Білик про закордонні стажування викладачів і студентів Інституту філології, а також про роботу мовних центрів; доповідь зав. кафедри, проф. Людмили Грицик про підготовку до відзначення 206-ї річниці від дня народження Т. Шевченка в Інституті, різне.

Доповідь О.Бондаренка «Мова як зброя в гібридній війні» є скороченою версією двогодинної лекції, яку можна прослухати на ютуб-каналі доцента. У ній проілюстровано, як мова стає водночас об’єктом і засобом ураження у нинішньому збройному протистоянні України та Росії. Розглянуто соціально-політичний, історико-лінгвістичний, власне мовний, а також законодавчий рівні, на яких відбувається мовна війна.

У звіті відповідальної за міжнародні зв’язки та профорієнтаційну роботу асист. Катерини Білик зазначено, що за 2019 рік на стажуванні побували 53 співробітники та 225 студентів Інституту філології. Більшість стажувань викладачів були короткострокові з метою наукового стажування, інші – з метою викладання. Також більшість студентів їздили на стажування за кордон по стипендії – семестровій або річній.

Також Катерина Білик проаналізувала роботу мовних центрів Інституту філології за попередній рік і анонсувала відкриття у березні 2020 року ще двох структурних підрозділів Інституту – Центру хорватської мови і культури та Центру балтистики.

Про масштабну підготовку до Шевченківських днів в Інституті філології розповіла зав. кафедри, проф. Людмили Грицик. Серед заходів, які планує організувати кафедра – зустрічі з лауреатами Шевченківської премії, презентація українсько-грузинського збірника «Шістдесятники», шевченкознавча конференція, у межах якої працюватиме 5 секцій і 2 круглих столи.
Насамкінець розглядали питання організаційного характеру.

Текст Анна Мукан, фото Юлії Кузьменко