Літстудії повертаються!

11 лютого в мистецькій залі Інституту філології знову зібралися молоді автори. Лютнева літературна студія імені Максима Рильського була різноспрямованою. Чули й прозу, і поезії, й усні рецензії студентів одне для одного, і музичний виступ новоствореного гурту. Вів подію незмінний староста Богдан Братусь, а також директор Центру літературної творчості Михайло Наєнко.

Михайло Кузьмович зробив кілька вступних зауваг. Передусім привітав із початком творчого семестру й із одинадцятим лютого. За 11 років Сонячна система робить повний оберт навколо своєї осі, тож Михайло Наєнко наголосив: 11 – сакральне число. Окрім того, 11 лютого – День жінок і дівчат у науці. Філологам є кого вітати. Творчість, на думку Наєнка, - теж наука. Дехто з молоді вибере стезю з аналітичним типом діяльності. Хоч які складні часи, але без науки будемо, наче неандертальці. Тож Михайло Кузьмович побажав успішних наукових шляхів. Далі він зробив кілька анонсів на весняні місяці. 10 березня відбудеться традиційна зустріч із лауреатами Шевченківської премії в Головному корпусі КНУ, 11 березня – Шевченківська конференція. Долучайтеся із доповідями! 19 березня – 125 років від дня народження патрона літстудії Максима Рильського. У дворі Головного корпусу КНУ встановлено бюст на пошану поряд із погруддями першого ректора Михайла Максимовича і випускника університету Василя Симоненка. Йому ж буде присвячений травневий конкурс «Жива троянда», де планується, окрім поезії, створити номінації для музичних творів. 28 квітня відвідайте конференцію, присвячену Рильському (й беріть участь, коли є що сказати!).

Після оголошень Михайло Наєнко передав слово старості літстудії Богданові Братусю, аби той працював зі студійцями як із читцями нових текстів. Богдан відрекомендував перший виступ своєї однокурсниці. Анастасія Дячук розповіла дещо про нещодавню публікацію в газеті «Літературна Україна» творів Анни Комар, Сабріни Вайзер, Оксани Кондратенко. (шукаймо статтю "Хлюпни нам, море, свіжі лави..." у розділі «Дебют»). Стася зачитала вірш Анни Комар «Скільки лишилось січня?». Тексти дівчини, на думку Анастасії, неймовірно глибокі. Радо похвалила Сабріну, присутню на літстудії: від часів школярства та дуже виросла над собою, і тепер своїми творами відкривається інакше. Студійці зійшлися на думці, що Сабріна могла б бути чудовою дитячою письменницею.

Цінною у лютневій літстудії була саме та жива дискусія, коли студенти вже постають критиками-літературознавцями й можуть порадити щось своїм друзям просто після першого прослуховування тексту.

На вільному мікрофоні лунали проза Стасі Дячук й Івана Прокопенка, поезії Дмитра Зозулі, Катерини Барановської (Чайки) і Карини Кошель. Музичну паузу гітарним дуетом зорганізували Мар’ян Кондратюк та Сашко Денисюк. У такому складі гурт виступав уперше, тож просили про відгук аудиторії. Плани в хлопців максималістичні. Хотіли б залучити до групи перкусіоніста й клавішника. Юні митці переконані: гарна музика подобається не кільком людям, а багатьом, тож попереду – тільки розвиток!

На літстудії вкотре довели: творчість – елемент самовираження. Не мовчімо. Побачимося на майбутніх заходах.

Текст Юлії Кузьменко, фото Валерія Попова.