26 грудня Святославу Горбенку виповнилося б 25 років

Сьогодні, 26 грудня, Святославу Горбенку – студенту-японісту Інституту філології, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт, – виповнилося б 25 років. Щороку університетська громада згадує героя під час пам’ятних мітингів, які проходять 3 жовтня – у роковини загибелі хлопця.

В Інституті філології завжди шанують своїх героїв. Так, у 2015 році біля лабораторії методики викладання східних мов та інформатики встановили меморіальну дошку імені Святослава Горбенка. У 2019-му році на 5-ті роковини смерті воїна в інститутському сквері посадили пам'ятну сакуру. Щорічною традицією в Київському університеті стали змагання з прикладного багатоборства пам’яті Святослава Горбенка. Також його ім'ям названо Студентську гвардію КНУ, учасники якої гідно продовжують традиції студентів-звитяжців Київського університету.

Історія Святослава Горбенка – це приклад героїзму, який не вимірюється віком людини. Він пішов на фронт добровольцем, залишивши позаду кар'єру перекладача. Хлопець знав кілька іноземних мов, закінчив військову кафедру, навчався у трьох вишах. Святослав був посмертно нагороджений званням молодшого лейтенанта.

Фото Валерія Попова, Юлії Кузьменко