Делегація КНУ взяла участь у роботі міжнародної конференції «Освіта китайською мовою 2019» в м.Чанша (КНР)

Із 7 по 12 грудня 2019 року делегація КНУ брала участь у роботі міжнародної конференції «Освіта китайською мовою 2019» в м.Чанша (КНР). До складу делегації увійшли директор Інституту Конфуція Олександр Гончаренко та його заступник Кевень Сунь. Олександр Гончаренко виступив із доповіддю про спільний науковий проект з Цзіліньським університетом «Новий розвиток синології Інститутів Конфуція 2019», до якого науковець був залучений цьогоріч.

На сьогодні в 162 країнах і регіонах світу працює 550 інститутів Конфуція і 1172 шкіл і класів Конфуція, серед яких – осередок у нашому Інституті. Тема цьогорічної конференції: "Інновації та розвиток викладання китайської мови як іноземної в нову епоху". Учасники обговорювали питання стандартів у викладанні китайської мови, компетентність викладачів, вибір навчальних матеріалів, методики викладання, проведення іспитів і поглиблення співробітництва в галузі міжнародної освіти та викладання китайської мови. У конференції взяли участь понад 1000 китайських та іноземних представників із більш як 160 країн, зокрема ректори університетів, при яких працюють Інститути Конфуція, представники шкіл, класів та Інститутів Конфуція Китаю, а також керівництво Всесвітньої асоціації викладачів китайської мови.

9 грудня відбулося урочисте відкриття конференції в Міжнародному конгресхолі м.Чанша, на якому з вітальним словом виступила віце-прем’єр КНР, голова Ради правління штаб-квартири Інституту Конфуція пані Сунь Чуньлань, а також міністр освіти КНР, заступник Ради правління штаб-квартири Інституту Конфуція пан Чень Баошен та секретар комуністичної партії Китаю провінції Хунань Ду Цзяхао. Передаючи слова голови КНР пана Сі Цзінпіна, пані Сунь Чуньлань наголосила, що Інститути Конфуція – це мости, через які здійснюються міжкультурні обміни між Китаєм та країнами усього світу. Упродовж конференції відбулася зустріч із фінансовим координатором Інституту Конфуція пані Хуей Хуей.

10 грудня делегати зустрілися з керівництвом Цзiлiньського університету та представниками чотирьох його Інститутів Конфуція. Серед адміністрації були проректор Чжао Хунвей, директор відділу міжнародного співробітництва Джан Гуанцуей, заступник директора Інституту цивільних міжнародних відносин Лі Юнь. Проректор подякував за плідну співпрацю з Цзіліньським університетом та внесок у розбудову зв’язків між п’ятьма Інститутами Конфуція, а також висловив сподівання, що і надалі всі партнери працюватимуть спільно й продуктивно. Керівництво Цзiлiньського університету високо оцінило роботу Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Домовилися про перспективи: викладачі КНУ зможуть взяти участь у тренувальній програмі Цзіліньського університету. Вона передбачає відвідування навчальних закладів, ознайомлення з новітніми методиками викладання китайської мови, культурну програма в Пекіні (4 дні) та Чанчуні 10 (днів).

Також запланували літній табір з 11 по 24 липня 2020 року для студентів Інституту Конфуція, які матимуть змогу не лише покращити рівень китайської, а й розширити коло міжнародних знайомств, адже до табору приїдуть студенти з Кореї, США, Аргентини та Японії.

Матеріали надав Олександр Гончаренко.